SAĞLIK BAKANLIĞI ONAYLI LABORATUVARDAN TAM NOT ALDI

Form’un yüzde100 yerli Antiviral Hava Temizleyici cihazı NEFFES, Sağlık Bakanlığı onaylı, Ege Üniversitesi’ne bağlı akredite test firmasının yaptığı “havadaki bakteri dezenfeksiyon” telerinstden tam not alarak başarısını bir kez daha tescilledi.

SAĞLIK BAKANLIĞI ONAYLI LABORATUVARDAN TAM NOT ALDI
Enerji Zirvesi

Koronavirüs pandemisiyle, iç mekanlarda hava kalitesinin ve temizliğinin önemi daha da anlaşıldı. 56 yıldır iklimlendirme sektörüne yön veren Form, günümüzün sıra dışı şartlarında doğan yeni ihtiyaçlara da çözüm sunabilmek amacıyla ürettiği NEFFES Antiviral Hava Temizleyici’nin etkinliğine Sağlık Bakanlığı onaylı, Ege Üniversitesi Fen Fakültesi’ne bağlı akredite test firmasından onay aldı. Aynı teste tabi tutulan diğer markaların cihazlarıyla kıyaslandığında NEFFES, ortamdaki bakterilere karşı kısa sürede gösterdiği başarılı performansla açık ara öne geçti. NFS-1000 modelinin 30 dakikada havadaki bakterileri yüzde % 99.9999 (Log 6) oranında temizlediği bu testle kanıtlanmış oldu.  

YENİDOĞAN SAĞLIĞINI TEHDİT EDEN BAKTERİYE KARŞI ETKİN ÇÖZÜM

Form’un İzmir’deki fabrikasında %100 yerli olarak üretilen Neffes Antiviral Hava Temizleyici, sahip olduğu HEPA 13 filtre dahil 4’lü filtre yapısı ve UV-C sterilizasyon teknolojisi ile iç mekanların havasını bulaşıcı hastalık riskinden arındırarak güvenli bir hale getiriyor. Bu kapsamda Sağlık Bakanlığınca onaylı, Ege Üniversitesi Fen Fakültesi bünyesindeki Egemikal  Analiz firmasının hava dezenfeksiyonu için özel tasarlanmış odasında NFS400 ve NFS1000 modelleri için yapılan testlerde, NEFFES’in, içindeki UV-C lambalar ile uzun süre havada asılı kalabilen bakterilere karşı etkinliği kanıtlandı.Prematüre ve düşük doğum ağırlıklı yenidoğan ölümlerinin nedenleri arasında yer alan Serratia marcescens isimli bakterinin ve özellikle gözlerde alerjik reaksiyona neden olabilen Bacillus subtilis bakterisinin üzerinde test yapıldı. Bu test sonucunda NEFFES NFS-1000 modelinin yaklaşık 30 dakikalık bir çalışma sonrasında, ortamdaki bakterileri temizlemede %99.9999 (Log 6) oranında başarı elde ettiği kanıtlandı. 

SOLUNUM YOLUYLA BULAŞAN HASTALIKLARA KARŞI MÜCADELE

Mevcut teknolojisiyle virüslerin ve diğer mikro organizmaların DNA/RNA hücre yapılarını kalıcı şekilde bozarak Covid-19 gibi virüslerin de havada tutunmasını engelleyen NEFFES; mantar, küf gibi zararlı organizmaların oluşumunu da önlüyor. Ayrıca ortamdaki radon, aeresol gibi zararlı gazlar ile sigara dumanı gibi kötü kokuları da oldukça hızlı bir biçimde yok ediyor.  NEFFES solunum yoluyla bulaşan hastalıklarla mücadeledeleye de katkı sağlıyor.

Kapalı alanların boyutlarına göre farklı kapasitelerde iki farklı model olarak geliştirilen NEFFES; 60’ı aşkın Mitsubishi Heavy Industries konsept mağazası ve Form Endüstri Tesisleri yetkili satıcılarında havasını tazelemek ve sağlıklı nefes almak isteyenleri bekliyor. 

YORUM EKLE

Legend Art

Vefa

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını