banner1049
x

Sağlığınız için mutlaka sorgulamalısınız!

Sektörünün önde gelen isimleri arasına yer alan UZ-AR Mühendislik’in Genel Müdürü Bülent Uzluk ile havuz projelerinde kullanılan malzemelerin insan sağlığı için önemine dikkat çekiyor.

Sağlığınız için mutlaka sorgulamalısınız!
EndüstrideAra3

UZ-AR MÜHENDİSLİK’in dünden bugüne geldiği nokta hakkında bilgi verir misiniz? 

UZ-AR MÜHENDİSLİK, 1992 yılında su teknolojileri ve havuzlar alanında servis ve satış faaliyetleri gerçekleştirmek üzere pazara girdi. Değişen talepler ve o yıllarda su teknolojilerinin yeni bir uygulama alanı olması sebebiyle kullanılacak kimyasalların, Türkiye’deki su yapısına göre formüle edilebilmesi ve kolay ulaşılabilir olması gerektiğini gözlemledik. Ayrıca sektörün teknik problemlerini karşılamak amacıyla kimyasal üretime ihtiyaç olduğunu belirledik. Sektörümüzün ihtiyacı olan kimyasallar için know how çalışmalarıyla formülasyonlarımızı oluşturarak üretime de ağırlık verdik. Sektörde uzun yıllardır var olmamızın temelinde; kalite, çevre, iş güvenliği, bilgi güvenliğini kapsayan entegre yönetim sistemiz ile uyumlu sürdürülebilirlik politikamız, koşulsuz müşteri memnuniyeti, insan ve çevre sağlığı yaklaşımımız, yasal şartlara uygunluğumuz ve dürüst ticaret anlayışımızın olduğunu düşünüyoruz. Tabiki en önemli desteğimiz uzun yıllardır birlikteliğimizi sürdürdüğümüz konusunda uzman çalışanlarımız ve tedarikçilerimizle gerçekleşmektedir. Zaman içinde kimyasallarımız, su ve atık su arıtma sistemleri, havuz proje ve taahhüt işlemleri, işletme bakımlarıyla hizmet ve ürün yelpazamiz genişlemeye devam ediyor. 

Havuz projelerine hangi ürünlerinizle çözüm sunuyorsunuz? Bu ürünlerinizin özelliği ve sağladığı fayda nedir?

Bugün internet üzeriden araştırma yaptığınızda birçok havuz firmasına rastlamaktayız. Havuz kimyasalları sektörün geçmişinde kontrolsüzce yapıldığı için formülasyonuna kolay ulaşılan ve ismi nedeni ile kullanıcıların ön yargısız yaklaşarak sadece fiyat değerlendirmesi yaptığı ürünler gibi değerlendirilmektedir. Halbuki bu ürünler halk sağlığı ve insan sağlığı ile yakından ilgilidir. Bu nedenle üretim yeri ve üretim şartları, yasal kontrol ve belgeler sorgulanmalıdır. UZ-AR olarak, sektörde 2008 yılından itibaren ilk üretim yeri izni ve ürün izni olan firmalardan birisiyiz. Havuz suyu hijyeni için kullanılan ve biyosidal ürünler yönetmeliği gereği ruhsatlı olan ürünlerimizle hizmet vermekteyiz. Kimyasallar kadar kimyasalların uygulaması da önemlidir. Kimyasal uygulaması için kullanıcı operatör eğitimleriyle de destek vermekteyiz.
 

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2019, 09:08
YORUM EKLE

Polinet

Siemens

Dergiler