Sağlam temellerin mimarı

İsomat Yapı Kimyasalları firmasının kristalize ürünlerinin Türkiye distribütörlüğünü yürüten Dekson Dış Ticaret, sektörde kristalize su yalıtımı alanında çok önemli projelere imza atıyor. Çalışmalarına hızla devam eden Dekson, en son İzmir Çeşme Porto Beach Hotel projesi ile adından söz ettiriyor.

Sağlam temellerin mimarı
Endüstrideara

Dekson firmasının sahibi Kamil Melhemci, İsomat’ın kristalize ürünleri arasında en çok Aquamat Admix isimli ürünün talep gördüğünü belirtiyor. Melhemci, “Türkiye genelinde bayilerimiz kanalıyla satılan Aquamat Admix isimli ürünümüz, son birkaç senedir çok önemli bir farkındalıkla talep görmektedir. Ürünler talep gördükçe bayilik verme oranımız yükselmekte, yeni projelerde de artışlar gözlemlenmektedir. Tek bir ürünün etkisi ile yaptığımız birçok başarılı projeye imza atarken, İsomat Yapı Kimyasalları bünyesinden dahil ettiğimiz çimento esaslı, bitüm esaslı, poliüretan, poliurea ve poliüretan enjeksiyon vb. yalıtım ürünleri ile de talep edilirliğimiz hızla artış göstermektedir. Bu Dekson açısından oldukça güzel bir yükseliş.”dedi. Ürünlerin en önemli özelliğinin İsomat tarafından ciddi test ve Ar-Ge’den geçerek son tüketici ile buluşması olduğunun altını çizen Melhemci, “İsomat tarafından ürünün nasıl kullanılması gerektiğine dair verilen eğitimler sonucunda biz de bayilerimizi bu aldığımız eğitimlerle bilgilendirmekte ve onlara uygulamalarında denetleme hizmeti sunmaktayız. Bu nedenle bizden ürün temin eden her bayimizin projesinde bizden bir ekip başı yapılan yalıtım uygulamalarını denetlemektedir.”

PORTO BEACH RESORT HOTEL ÇEŞME PROJESİ BAŞLADI!

Dekson Dış Ticaret projeleri arasında en yeni başlayan İzmir Porto Beach Resort Hotel Çeşme. Otelin temel su yalıtım işlerini yürüten firma, İsomat Yapı Kimyasalları ürünleri ile çalışmalarını sürdürüyor. 13.755 metrekare arsa üzerinde 16.500 metrekare inşaat alanına sahip otel projesi, Yaşar Ambalaj Kağıt Bobin Havacılık Turizm Sanayi Ticaret A.Ş’ye ait. İzmir Çeşme Dalyan’da devam eden inşaat, Ay Yapı Mimarlık tarafından projelendirildi. Yaşar kağıtçılık A.Ş. girişimi olan otel, Alaçatı Porto Beach otelden sonra gurubun Çeşme’deki ikinci yatırımı. Bir bölümü süit odalardan oluşan otelin toplam kapasitesi 162 oda. Çeşme’nin en büyük otellerinden biri olan yatırım, yılın tamamına yayılan kullanımı hedefliyor. Bu amaçla hazırlanan kapalı havuz, termal kür merkezi ve spa alanları projenin önemli bir bölümünü kapsıyor. Kongre turizmine yönelik olarak tasarlanan çok amaçlı salonlar geniş katılımlı toplantılara imkan sağlıyor. Geniş bir plaj alanı ve bahçe alanına sahip otelin açık yüzme havuzu, termal kür alanları bahçeye yayılmış bir yerleşime sahip. Yatak odalarının büyük bir bölümü deniz manzarasına sahip olan otel, giriş tarafında Akdeniz mimarisinden izler taşıyor. 

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2019, 13:56
YORUM EKLE

Aldağ

İmmergas

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını