SADE VE MODERN; AİLE KONSEPTLİ ALYA 4 MEVSİM

BOSS4 Gayrimenkul’un bu yılki beşinci projesi olan Alya 4 Mevsim’de hafriyat çalışmaları başladı, satış ofisi ve örnek daire tamamlandı.

SADE VE MODERN; AİLE KONSEPTLİ ALYA 4 MEVSİM
Endüstrideara

BOSS4 Gayrimenkul’ün bu yıl hayata geçirdiği ‘Alya 4 Mevsim’in öne çıkan özelliklerini; tasarım, malzeme kalitesi, konsepti, dış cephe olarak sıralayan firmanın Satış ve Pazarlama Koordinatörü Deniz Yavuz ile aile konseptinde tasarlanan projenin sakinlerine sunacağı avantajları konuştuk. 

Firmanızın yapılanması ve 2021 yılı değerlendirmesini alarak iş gündemi hakkında bilgi verir misiniz? 'Alya 4 Mevsim’ projesi nasıl doğdu? 

2017 yılında Lübnanlı El Khatib Group ile yapılan ortaklık sonucunda BOSS4 Gayrimenkul’ü kuruldu. Alya markasıyla üç yılda toplam 300 milyon TL’lik yatırımla 500’e yakın konut ve onlarca birimden oluşan ticari üniteyi içeren beş projeye imza atıldı. Özellikle Beylikdüzü bölgesinde geliştirilen projelerle bölgenin gelişimine liderlik eden bir yaklaşım sunduk. Zamanla Beylikdüzü bölgesinin dışına çıkarak Levent’te bölgenin yükselen yıldızı olarak gösterilen bir projeye de imza attık.  Halihazırda ‘Alya Mercan’, ‘Alya Dolunay’ ve ‘Alya Bella ve ‘Alya Teras’ projelerimizin inşaat çalışmaları devam ediyor. ‘Alya 4 Mevsim’ bu yıl hayata geçirdiğimiz beşinci proje. İnşası devam eden 5 projede de toplam 563 konut üretimi devam ediyor. Şirket şu ana kadar toplam bin aileyi ev sahibi yapmış oldu. BOSS4 Gayrimenkul’un, yatırımcılara verdiği sözü tutan, proje teslimlerini söz verdiği tarihten önce yapma gibi ilkeleri de bulunuyor.  

Projenin inşaatında hangi aşamadasınız? Konumu nedir? Yeşili ve doğayı projenizle nasıl harmanladınız?

Hafriyat çalışmaları başlayan ve ön talep sürecinin devam ettiği projede satış ofisi ve örnek daire de tamamlandı. ‘Alya 4 Mevsim’, konumu ve ulaşımıyla da dikkat çeken bir proje. E-5’e 1 km, Hadımköy ve Bahçeşehir TEM girişine 6 km mesafede yer alan projemiz Esenyurt’un Barbaros Hayrettin Paşa Mahallesi Necip Fazıl Kısakürek Caddesi üzerinde yer alıyor. Yeni hizmete açılan İstinye Üniversitesi ve Liv Hospital’a 5,8 km, Akbatı AVM’ye 6,7 km, 5 M Migros’a 3 km ve Koçtaş’a ise 3,7 km mesafede bulunan ‘Alya 4 Mevsim’ Tüyap Fuar Merkezi’ne, civardaki okul ve sağlık merkezlerine 3 km uzaklıkta yer alıyor. Hadımköy ve Beylikdüzü metrobüs duraklarına yürüme mesafesinde bulunan projemiz, İstanbul Havalimanı’na ise 46 km mesafede yer alıyor.

Projede hangi mimari yönler ve ayrıntılar öne çıkıyor? Projenin özellikleri, sosyal olanakları ve yatırımcısına sağlayacağı ayrıcalıklar neler olacak? 

Esenyurt’ta hayata geçirdiğimiz projemizi aile konsepti olarak tasarladık. Projemizde binalar 11 katlı 4 adet bloktan meydana geliyor. Toplam 217 dairemiz var. Esenyurt için iddialı bir proje olan ‘Alya 4 Mevsim’de 700 metrekare büyüklüğünde, peyzajdan ve otoparktan giriş sağlanan bir sosyal alan da bulunuyor. Sosyal alanda; lobi, kapalı havuz, spor salonu, etkinlik salonu, Türk hamamı soyunma kabinleri, sauna ve buhar odası mevcut. Jeneratör odası, modüler su deposu, hidrofor odası ve yangın su deposunun da olduğu projede ayrıca 272 araçlık kapalı otopark alanı da planlandı. 

Projenin çevreye duyarlı, estetik, konforlu ve aynı zamanda güvenli bir yapı olması adına yapı malzemeleri seçimi vb. hangi kriterler öne çıkıyor? 

Projemizde kullandığımız malzemelerde dayanıklı, konforlu ve yüksek standartlarda ürünler kullanıyoruz. Projemizi yansıtan sade ve modern tasarımları tercih ettik. Projelerde altyapı ve tesisat konusunda standartlara uymak çok önemlidir, bunlara dikkat ettik ve uzun yıllar kullanılabilecek dayanıklı ürünleri seçtik. ‘Alya 4 Mevsim’in öne çıkan özelliklerini tasarım, malzeme kalitesi, konsepti, dış cephe olarak sıralayabiliriz. 

Proje, yeni hangi teknolojileriyle öne çıkıyor? Bunları nasıl lanse ediyorsunuz?

Betonun dayanımı, dayanıklılığı, işlenebilirliği, geçirgenlik, esneklik ve mukavemet gibi özellikleri içerdiği malzemelerin oranına ve türüne bağlı olarak değişir. Biz de standartlara uygun olan şekilde ve bu uygulamalar için gereken ileri teknolojiyi kullanarak binalarımızı inşa ediyoruz. Projelerimizde kaba inşaatın yapılması C30 hazır santral betonu ile gerçekleşiyor. Temel altı kazık imalatları, radye temel kullandığımız teknikler. Derin tabakalardaki sağlam zemin noktalarına ulaşmak ve yapıdaki yüklerin aktarılması için kazık temeller, zemin türüne göre belirlenen çapta ve kazık boyunda uygulamalar yapıyoruz. Fore kazıklar olarak da adlandırılan delme kazıkları, aşırı yüklerin olduğu ve aşırı oturmaların görüldüğü zeminlerde temelin sismik hareketlerinden etkilenmeyi önlemek için kullanıyoruz. Dış cephede ise ısı tasarrufu için cepheye mantolama uyguluyoruz. Projelerimiz, A sınıfı sertifikalı yeşil bina kapsamında bulunuyor.

2022’de hangi yeni projeler var ufukta? 

2022 yılında hayata geçecek Zeytinburnu ve Bahçeşehir projelerimiz var. Bu projelerin toplam yatırım tutarının 1 milyar TL’nin üzerinde olması planlanıyor. Proje çalışmaları sürüyor. 2-3 ay sonra hafriyata başlayacak. 432 dairelik projeden söz ediyoruz. Bahçeşehir projesinin arsasını kat karşılığı ve hasılat paylaşımı şeklinde aldık, tüm satışlarını biz üstlendik. 250 villa projesinde örnek daire ve satış ofisi çalışmaları başladı. Oraya 200–300  metrekare brüt bahçesi olan orta boyda villalar yapmayı istiyoruz. Öte yandan; arazi geliştirme çalışmalarına da devam ediyoruz.

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2021, 11:25
YORUM EKLE

Legend Art

İmmergas

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını