banner1322
x

RUSYA’DA HAVALİMANI İNŞA EDECEK

Ant Yapı, Rusya’da Sibirya Bölgesi’nin en büyük şehri Novosibirsk’te bulunan uluslararası Tolmaçevo Havaalanı’nın inşaatına başladı.

RUSYA’DA HAVALİMANI İNŞA EDECEK
Endüstrideara

Ant Yapı, Rusya’nın en kalabalık üçüncü büyük şehri olan Novosibirsk’te bulunan uluslararası Tolmaçevo Havaalanı’nın inşaatına başladı. Mevcut terminal binasıyla birlikte yeni terminal inşaatını da kapsayan proje, toplamda 56 bin metrekare kapalı alandan oluşuyor. Ant Yapı’nın 230 milyon dolar bedel ile hayata geçirmeyi planladığı Tolmaçevo Havaalanı yıllık 7,5 milyon yolcu kapasitesiyle önemli bir aktarma merkezi olma özelliği de taşıyor. Bugüne kadar yurt içi ve yurt dışında toplam 10 milyon metrekarenin üzerinde proje gerçekleştiren Ant Yapı, Tolmaçevo Havalimanı’nı 2022 yılında bitirmeyi hedefliyor.

Rusya’da Yeni Projemize Başlamanın Gururunu Yaşıyoruz

Tolmaçevo Havaalanı projesinin, Domodedovo Havalimanı projesinden sonra Rusya’da gerçekleştirdikleri ikinci havalimanı projesi olduğunu belirten Ant Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Okay, Rusya’ya yatırım yapmış şirketlerin başında geldiklerini belirterek bu ülkede  genel müteahhitlik hizmetleriyle birlikte yatırım faaliyetlerine de hız kesmeden devam etiiklerini söylüyor. Bugün Rusya’da Avrupa’nın en yüksek binası unvanına sahip olan OKO Towers, Soçi Olimpiyat Köyü, Domodedovo Havaalanı Terminal 2 Binası, IQ Quarter Moskova City Terminal Binası, Action 44 Otel, Capital Towers, Yasniy Yaşam Kompleksi ve Zolotoy Ostrov Çok Fonksiyonlu Yaşam Kompleksi olmak üzere birçok önemli projeye imza attıklarını vurgulayan Okay, şu anda Rusya’da devam eden ve bir kısmı tamamlanmak üzere olan 20’nin üzerinde projelerinin söz konusu olduğunu açıklıyor. Türkiye’de hayata geçirdikleri yatırımlarının yanında yurtdışında da Rusya, Amerika ve İngiltere’de yoğun olarak çalıştıklarını dile getiren Okay, yeni pazar arayışlarına devam ettiklerini sözlerine ekliyor. 

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2020, 13:34
YORUM EKLE

Aldağ

ECA

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını