ROOFTOP PAZARINA CIAT İLE HIZLI GİRDİ 

İklimlendirme sektörünün güçlü markası Aldağ, rooftop pazarına CIAT ile hızlı girdi.  

ROOFTOP PAZARINA CIAT İLE HIZLI GİRDİ 
EndüstrideAra - Haber Detay

Aldağ attığı adımlarla müşterilerine daha geniş bir yelpazede hizmet vermeyi sürdürüyor.  Marka, rooftop pazarına CIAT ile hızlı giriş yaptı. 

CIAT VECTIOSPOWER TM Hava Soğutmalı Rooftop Üniteleri

Çatı üstü paket ünitelerde yeni nesil CIAT VECTIOSPOWER TM ile daha yüksek iç mekan ortam hava kalitesinin yanı sıra daha yüksek enerji verimliliği sunulmakta.  VECTIOSPOWER TM, 2021 Ecodesign taleplerinin ötesine geçerek, mevsimsel verimlilik gereksinimlerini aşmak üzere; (SEER >4.88 ve SCOP >3,44) tasarlandı, ErP 2021 gereksinimlerine göre yüzde 38'e varan tasarruf sağlıyor. 

Uygulama kolaylığı

Paket sistem esnekliğiyle öne çıkan VECTIOSPOWER TM özel ihtiyaçlar doğrultusunda uygulama kolaylığı sağlamasıyla da avantaj sağlayan geniş kapsamlı seçenekler sunuyor. Optimize edilmiş ağırlığıyla  ve de boyutlarıyla hem yeni projeler hem de yenileme projelerine mükemmel uyum sağlamasıyla da avantajlı. 50 mm yalıtımlı çift panel, Euro class A2-s1, d0 (M0) yangın sınıflandırması standardına uyumludur. 10.800 m3/h - 54.000 m3/h arası hava akışı, 100 kW ila 300 kW soğutma ve tersinir çalışabilen ısı pompası kapasitesi, -15 ºC ila 48 ºC dış hava sıcaklığı aralığında hizmet veriyor. Tasarım optimizasyonu ve en yeni en iyi teknolojiler sayesinde 7dB(A) daha düşük ses seviyesine sahiptir.

Maksimum mevsimsel verimliliğinin sağlanması için, Vectios üniteleri yeni Vectic kontrol sistemi ile donatılarak daha faydalı kılınmıştır. Kısmi yük koşullarında performansı optimize eden Vectic kontrol sistemi, her mevsimde mevsimsel verimliliği ve çalışma limitlerini artırmaktadır. Vectic özelliği, tüm seriler için mevcuttur.

Değişken Hava Hacmi

VECTIOSPOWER TM, aynı anda birden fazla hava hacmini yönetmek üzere özel uygulamaya sahiptir. Çoklu Bölge Yönetimi (4 bölgeye kadar); sıcaklığa bağlı olarak her bağımsız odanın damperlerini, fiziki kurulum ihtiyaçlarını ayarlamak için hava akışını (kanal basıncını), konforun sürekliliği için üfleme sıcaklığını ve dört bölgeye kadar asgari hava akışını yönetir.

Düşük Sıcaklıklı Gıda Depoları

Gıdaların muhafaza edilmesi için düşük sıcaklık stabil olarak korunmalıdır. Ünite tüm ekipmanı bu düşük dönüş sıcaklığını, evaporasyon kontrolü, dönüş sıcaklığına göre besleme havası akış ayarı, özel yapılandırılmış parametreler ile (15ºC) yönetmek için ayarlar, kontrol altında tutar. İsteğe göre bu sistemin serbest soğutma (free cooling) çalışmasıyla da yapılabilmesine olanak tanınmıştır. 

Isı Geri Kazanım Serpantini

Soğutma sistemlerinden gelen sıcak suyu kullanmayı sağlayan enerji geri kazanım sistemi, enerji tasarrufunda büyük kazanımlar sağlar. Bu serpantinler düşük su sıcaklığı uygulamaları için tasarlanmıştır. Ünitenin dışına elektronik kontrol tarafından yönetilen 3 yollu bir vana ile verilir.

Yatay tasarımlı çatı tipi VECTIOSPOWER TM serisi, yüksek sezonsal verimlilik ve düşük gürültü seviyesi için elektronik eksenel fanlar, tandem scroll tipi hermetik kompresörler, elektronik genleşme valfleri ve R-410A soğutucu akışkan için optimize edilmektedir.

Yeni nesil VECTIOSPOWER TM, aktif geri kazanım sistemi ve ısı geri kazanım tamburu gibi emilen havadan enerji geri kazanımı için avantajlarıyla öne çıkıyor. Ürün bu özelliklerinin yanı sıra en iyi iç mekan hava kalitesini sağlayabilmek için, bir dizi filtre seçeneği, temiz hava yönetimi ve karbondioksit sensörlerine sahiptir. Hem ticari, hem endüstriyel uygulamalar için birçok seçenek sunan VECTIOSPOWER TM serisi, kullanım ömrü boyunca toplam maliyeti azaltır, işletme ve çevre dostudur. 
CIAT'ın sistemleri, Türkiye pazarına Aldağ güvencesi ile sunuluyor.

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2020, 13:17
YORUM EKLE

Polinet

Bestherm

Dergiler