Rönesans İnşaat, çalışan miktarıyla birinci oldu

Rönesans Holding, Fortune Türkiye dergisinin hazırladığı, Türkiye’nin en büyük şirketlerinin sıralandığı “Fortune 500” listesinde, Rönesans İnşaat ile Türkiye’de istihdama en çok katkı sağlayan firma oldu.

Rönesans İnşaat, çalışan miktarıyla birinci oldu
Endüstri 40 Zirvesi

İSTANBUL(AA) - Ulusal ve uluslararası arenada sürdürülebilir iş modeliyle lider konumda faaliyet gösteren Rönesans Holding, Fortune Türkiye dergisinin hazırladığı, Türkiye’nin en büyük şirketlerinin sıralandığı “Fortune 500” listesinde, Rönesans İnşaat ile Türkiye’de istihdama en çok katkı sağlayan firma oldu.

Rönesansı Holding tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamaya göre, yurt dışındaki yatırımlarıyla büyümeyi sürdüren ve gelirlerinin yüzde 70’ini yurt dışındaki projelerden elde ederek, ülkeye döviz girdisi sağlayan Rönesans İnşaat, 2019 senesinde 40 bin olan çalışan sayısını, 54 bine taşıyarak liderliğe yükseldi. Rönesans İnşaat, listede kendi sektöründe de 1. olurken, Türkiye’deki en büyük 500 şirket arasında ise 10. sırada bulunuyor. Ankara merkezli şirketler arasında 1. olan Rönesans İnşaat, ihracat listesinde ise Türkiye’nin en çok ihracat yapan 4., özkaynak karlılığında 7., FVÖK’ü en yüksek 50 şirket arasında ise 16. sırada yer alıyor.

Endüstri tesisleri, gayrimenkul, altyapı, üst yapı ve medikal inşaat alanlarında global çapta önemli projeler faliyete geçiren Rönesans, 2019 yılında dünyanın en büyük müteahhitlik şirketlerinin sıralandığı ENR listesinde 33. sırada yer alırken, Avrupa’nın da en büyükleri arasında 9. sırada byer alıyor.

Türkiye’nin uluslararası arenada en hızlı büyüyen şirketlerinden birisi olan Rönesans, 2019 senesi itibarıyla toplam 5,4 milyar dolar global ciro elde etti. Dünyanın 28 farklı ülkesinde faaliyet gösteren Rönesans, hayata geçirdiği projeler, ülkeye yurt dışından getirdiği döviz ve tüm dünyada sağladığı istihdam ile Türkiye’ye ve dünyaya değer katmayaı sürdürüyor.

Rönesans, dünyada yeni bir enerji hattı açılmasını sağlayan Yamal LNG Üretim Tesisi, dünyanın en uzun demir yolu Gotthard Base Tüneli, Avrupa’nın en yüksek binası Lakhta Center gibi geniş yelpazedeki projeleriyle, uluslararası arenada başarılarını devam ettiriyor.

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2020, 13:21
YORUM EKLE

Aldağ

ECA

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını