Robot uygulamalarına ağırlık verecek

İnnovas Makine’nin 2020 yılının ilk yarısında gerçekleştirdiği robot uygulamalarla toplam cirosunun yüzde 48’ini elde ettiğini belirten Genel Müdür Kadir Peker, bu başarının hem 2020'nin 2. yarısında hem de önümüzdeki yıllarda robot uygulamalarına ağırlık vermelerini gösterdiğini açıklıyor.

Robot uygulamalarına ağırlık verecek
Robot Zirvesi

“Artan nüfusla karşılanması gereken gıda ihtiyacı gıda üreticilerini hızlı, pratik ve kaliteli yeni sistemler oluşturmaya yöneltti. Burada insan gücünü en aza indiren, üretim sürecini hızlandıran, günlük üretim adetlerini sekteye uğratmayan, çalışanın sağlığını koruyan robotik uygulamalar; gelişen dünya şartlarında yerini sağlamlaştırdı. Yazılımsal olarak karmaşık ama mekanik anlamda basit olan robot kullanımı, bakımı uzun dönemlerde ve sorunsuz olan ürünler olmasıyla tercih sebebi olmaktadır. İnnovas, robot uygulamalardan görüntü işleme ve ölçme çözümleri olan ürünü her pozisyonda yakalayıp ona göre paketleme yapan ‘pick and place’ robotik sistemleri geliştirmekte olup müşteri ihtiyaçlarını ve memnuniyetini karşılamaktadır. Ocak’ta 3. kez katılmış olduğumuz Prosweet Fuarı ile markamızı, global dünyada yer alan çikolata ve şekerleme firmalarına tanıttık ve bu yılın ilk yarısında yapmış olduğumuz %32 ihracatla fuarlara katılımın değer kattığını bir kez daha gördük. Ortadoğu ülkelerinden Bahreyn, Cezayir, Ürdün ve Mısır’a sıklıkla ihracat yapar hale geldik, bu başarımızı Avrupa ve Güney Amerika ülkeleri için de gerçekleştirmeyi planlamaktayız. 

Gelecek 10 yıl içinde tamamen endüstri 4.0 ‘a dönüşüm düşünüldüğünde, şirketimizin planlanan 2020 yılsonu hedeflerine ulaşırken, hem kendi üretim aşamasında hem de müşterilerine sunduğu ürünlerde robot uygulamalarını tercih ettiğini belirtmek isteriz. Bu sebeple piyasaya sunduğumuz ‘Pick and Place’ uygulamalarıyla patent alma çalışmalarını başlattığımız ‘Fındık, Badem ve Fıstık Besleme Sistemi’ ile yakın gelecekte gıda makine üreticileri arasında marka olmayı hedeflemekteyiz.”
 

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2020, 18:55
YORUM EKLE

Aldağ

Vefa

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını