RESTORASYONDA YAPISAL PROBLEMLERE KAPSAMLI EKOLOJİK ÇÖZÜMLER

Letoon Mimarlık; uzun süreçli AR-GE çalışmaları sonucunda üretimine başlanan ve ekolojik, çevreci malzemelerden oluşan yüzey koruma sistemlerini; ECOTERA / BAUTERA markalarıyla inşaat ve restorasyon sektörüne sundu.

RESTORASYONDA YAPISAL PROBLEMLERE  KAPSAMLI EKOLOJİK ÇÖZÜMLER
Enerji Zirvesi

Yaklaşık 15 yıldır restorasyondan endüstriyel sektöre kadar geniş bir yelpazede ‘Yüzey Koruma Teknolojileri ve Malzeme Danışmanlığı’ üzerine çalışan Letoon Mimarlık, bu konuda alanında öncü ve sektör lideri firmaların Türkiye temsilciliğini yürütüyor.

Yenilikçi ve dinamik yapısı, uzman teknik kadrosu ve korumaya çalıştığı amatör ruhuyla sektöre, çalıştığı projelere değer katmak ve fayda sağlamak adına ilk günkü heyecanıyla çalışmalarını sürdürüyor.

Letoon Mimarlık, kurulduğu ilk günden itibaren sürdürülebilir / ekolojik / çevre dostu / sağlıklı - güvenli yapı malzemeleri sunmayı kendisine bir şirket politikası olarak belirlemiş. Ürün grupları ise enerji verimli yapılar için uygun, az enerji kullanan, geleneksel ile çağdaş kullanımı harmanlayabilmiş, ekolojik ve sürdürülebilir yapı malzemeleri olarak öne çıkıyor.

Şirket; saha çalışmalarından gelen mesleki tecrübeler ve malzeme bilgileri ile uzun süreçli Ar-Ge çalışmaları sonucunda üretimine başlanan ekolojik, çevreci malzemelerden oluşan ECOTERA / BAUTERA markalarını inşaat ve restorasyon sektörüne sundu.

E.S.P. SİSTEM LOGOLU OLARAK SATIŞA SUNULDU

Enerji verimli yapılar için düşük enerjili / ekolojik / sürdürülebilir yapı malzemeleri / yapı kimyasalları kullanmak çevresel bir yaklaşım. Bir yapı malzemesinin enerji verimli olabilmesi için yaşam döngüsünün her aşamasında enerjiyi az ve etkili kullanması esastır. Hammaddesinin doğadan elde edilişinden başlayan bu süreç üretilmesini, nakliyesini, kullanılmasını ve hatta yok edilmesi süreçlerini de kapsar. Malzemenin üretimi esnasında olabildiğince doğal haline en yakın olarak az işlenmiş olması, zararlı kimyasal içermemesi de çevre dostu bir malzeme olması için  önemli bir kıstastır.

Renovasyon ve bakım aralıklarının uzun ve maliyetinin az olması da dikkate alınması gereken bir konudur. ECOTERA / BAUTERA enerji verimli yapılar için uygun, çevreyle uyumlu, yapısal problemlere kapsamlı çözümler sunabilen, olması gereken kalite standartlarında ve/veya standartların üstünde ürün dizaynlarına sahip, ürün ömrü, ekonomik verimlilik ve müşteri memnuniyeti açısından uzun vadeli çözümler sunabilen geniş bir ürün gamına sahip.  Sürdürülebilir ve çevreci bu yaklaşım ile geliştirilen ürünler E.S.P. Sistem logolu olarak satışa sunuldu. 


Ürün skalası geniş bir yelpazede taş, metal, ahşap vb. her türlü yüzeyde yüzey temizliği/hazırlığı, uzun süreli koruma çözümleri sunan şu sağlıklı, özel malzemelerden oluşuyor:

•    Ekolojik Boya Sökücüler 
•    Grafiti Temizliği- Grafiti Önleme 
•    Yosun-Alg-Mantar Temizliği
•    Tuz Temizliği
•    Taş Konsolidasyonu
•    Kapiler nem önleme 
•    Yüzey Koruma – Su &Yağ İticiler
•    Korozyon Temizliği – Korozyon Önleme
•    Su bazlı poliüretanlar 

Şirket, kaliteden ödün vermeden üretimi yapılan ECOTERA / BAUTERA markalı ürünlerinin inşaat ve restorasyon sektörüne farklı bir anlayış ve yeni bir soluk getireceğine inanıyor. 

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2022, 17:20
YORUM EKLE

Sensörmatik

ECA

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını