“Problemsiz havuzlar için su yalıtımının doğru uygulanması şart”

Havuzlarda su yalıtımının önemine dikkat çeken Oskay Ltd. Şti. Genel Müdürü Aras Oskay, kaliteli su yalıtım ürününün kullanıldığı ve doğru uygulamanın yapıldığı havuzların uzun yıllar sorunsuz bir şekilde hizmet verebildiğini açıklıyor.

“Problemsiz havuzlar için su yalıtımının doğru uygulanması şart”
Enerji Zirvesi

Profesyonel bakım kimyasallarıyla başladığı çalışmalarına epoksi/poliüretan kaplamalarını, dekoratif kaplamalarını ve su izolasyonunu da dahil ederek ürün portföyünü geliştiren Oskay Ltd. Şti. geniş ürün portföyü ile farklı alanlara hizmet veriyor. Özel ürünleriyle asit dayanımlı kaplamalar, soğuk havada uygulanabilen kaplamalar ve yeni nesil doğal görünümlü dekoratif kaplamalar ile müşterilerine seçenekler sunan markanın çalışmalarını, Genel Müdür Aras Oskay ile konuştuk. 

Hedef kitlenize hangi ürün ya da hizmetlerinizle çözüm sunuyorsunuz?

Çalışma yapılacak havuzun ebatlarına bakmaksızın projeye su yalıtım hizmeti verebiliyoruz. Su yalıtımının kaliteli ve uzun ömürlü olması, hem yatırımcı hem de kullanıcı için önemli. Uzun ömürlü bir su yalıtımı, herhangi bir sorun yaşanmasının önüne geçerek havuzun hizmet ömrünü uzatır ve bakım maliyetlerini minimize eder. Ayrıca kesintisiz hizmet nedeniyle kullanıcı hiçbir sorun yaşamadan havuzu sürekli kullanabilecektir. Son zamanlarda müşterilere daha iyi hizmet vermek amacıyla, havuz içinde ve çevresinde kullanılan kaplama malzemeleri daha modern ve dekoratif hale dönüştü. Bunun için yatırımcılar ürün ve sistem arayışlarına girdi. Portföyümüzde yer alan ürünlerle havuz içi ve çevresini, duş alanlarını daha modern ve çekici hale getirebiliyoruz. 

Havuz projelerine hangi ürünlerinizle çözüm sunuyorsunuz? Bu ürünlerinizin özelliği ve sağladığı fayda nedir?

Havuz projelerine su izolasyonu ve dekoratif kaplama malzemelerimizle çözüm sunuyoruz. Firmamız ürünlerinin diğer markaların ürünlerinden en önemli farkı; çok çok ince (ultra) yapıda oluşu ve su geçirimsizlik özelliğine sahip olmasıdır. Bir diğer önemli farkı ise müşterinin istekleri doğrultusunda Ral K7 kartelasından talep edilen renkleri özel olarak çalışabilmemiz. Yani uçuk pembeden mora hatta bu renklerin karışımını dekoratif olarak sunabiliyoruz. 

Sport Center ya da Grandola projelerinde yaptığınız çalışmayı anlatır mısınız? 

Havuz projelerinde izolasyon üstü dekoratif kaplama uygulaması geçmişe nazaran günümüzde daha kolay ve hızlı. Doğru bir su izolasyon ürününün üzerine geçiş katı uygulaması ardından dekoratif kaplama ürünümüz mala ile katlar halinde uygulanmaktadır. Son katta kullanım alanına uygun koruyucu şeffaf ürün ile kaplama sonlandırılmaktadır. Burada dikkat edilecek nokta havuz çevresinde ve merdivenlerinde kaydırmazlık standartının sağlanmasıdır.

Havuz uygulamalarında su yalıtımın önemi nedir?

Daha önce bahsettiğim gibi doğru ürünün kullanıldığı ve doğru zamanda uygulamanın yapıldığı havuzlar uzun yıllar hizmet verebilmektedir. Su izolasyonundan kaynaklı yaşanan bir sorun, işletmenin büyük bir bölümünün hatta tamamının hizmet verememesine neden olabilir. Bu da kısa sürede maliyet ve zaman gibi birtakım büyük kayıplara yol açmaktadır. Bu gibi olası sorunlardan kaçınmak için doğru ürün ile doğru zamanda uygulama yapılması gerekir. 

2019 yılında hangi konulara odaklanacaksınız, planlarınız neler?

Müşterilerimize projelerinde su ile temas eden zemin, duvar ve çevresinin aynı zamanda yaşam alanların tüm yüzeylerini daha modern ve doğal görünümlü malzemelerle tasarlanabilmesi için ürün ve hizmetlerimizle çözüm sunacağız. 
 

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2019, 13:56
YORUM EKLE

Aldağ

Vefa

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını