Plastik filtre kullanımının avantajı nedir?

Havuz uygulamalarında önem verilmesi gerekilen kriterlerden biri de filtre. Nur Pool markası, Ar-Ge çalışmaları neticesinde geliştirdiği plastik filtreler ile havuz projelerine kalite ve maliyet avantajı sunuyor.

Plastik filtre kullanımının avantajı nedir?
EndüstrideAra2

Havuzlarda filtrasyon, suda çözünmeyen kum, kıl ve tortu gibi katı maddeleri fiziksel olarak arıtma, bu arıtım aşamalarıyla suyu tortusuz, renksiz ve berrak bir görünüme kavuşturma işlemini sağlıyor. Bu özelliğiyle filtrasyon ürünleri, havuzları temizleyerek insan sağlığını olumsuz etkileyecek durumların önüne geçiyor.

Temelleri 1997 yılında atılan Nur Pool markası Ar-Ge çalışmaları neticesinde geliştirdiği plastik filtreler ile bu alana yenilikçi bir çözüm getiriyor. Firma plastik filtrelerle havuz projelerine hem kalite hem de maliyet avantajı sunuyor. Plastik filtre üretim maliyetinin polyestere oranla çok daha düşük olduğunu belirten Nur Pool firma yetkilisi Emre Yılmaz, her iki malzemenin işlevinin aynı olmasına karşın plastik filtrenin ömrünün çok daha uzun olduğunun altını çiziyor. Plastik filtreyi rotasyon teknolojisi ile ürettiklerini aktaran Yılmaz, havuz ekipmanları sektöründe kalite ve fiyatın iki önemli unsur olduğuna işaret ediyor. Müşterilerine kaliteyi daha uygun fiyata sunabilmek adına bu gibi çalışmalar gerçekleştirdiklerini ifade eden Yılmaz, “Plastik filtre üretimi bu arayışın bir sonucu. Her yıl yeni ürünlerle müşterilerimize çözümler sunuyoruz.” diyor. 

Plastik filtrenin maliyetinin yüksek olmasına karşın çok daha kaliteli bir malzeme olduğunu aktaran Yılmaz, “Şu anda bu ürünün üretim aşamasındayız. Yakın zamanda bu ürünümüzü pazara sunacağız. Sahip olduğumuz teknoloji ile müşterilerimizin özel ihtiyaçlarına da cevap verebiliyoruz. Yurt dışında gördüğü bir ürünü üretmek üzere bizden talep eden müşterilerimiz oluyor.” diye konuşuyor. 
 

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2019, 17:49
YORUM EKLE

Fullboard

Peri

Dergiler