Peyzaj çözümleriyle yaşam kalitesini yükseltiyor

Peyzaj sektörünün önde gelen isimleri arasında yer Siba Mühendislik, birçok prestijli projenin tercih ettiği bir marka. Bu başarısında çalışmalarında yeniliğe ve sürdürülebilirliğe odaklanmasının rolü büyük.

Peyzaj çözümleriyle yaşam kalitesini yükseltiyor
Endüstrideara

Başarısını her geçen artıran Siba Mühendislik'in çalışmalarını, firma yetkilisi Bülent Oğuzer ile konuştuk. 

Siba Mühendislik markasının dünden bugüne geldiği nokta hakkında bilgi verir misiniz? 

Sanat, bilim ve kültürün kesiştiği peyzaj mimarlığında ve uygulamalarında Siba Mühendislik olarak, 2006 yılından bugüne sürdürülebilir, yenilikçi, doğal, tarihi ve kültürel değerleri koruyarak yenilikçi ve sürdürülebilir tasarım ve uygulamaları hayata geçirmeye çalışmaktayız.

Ülkemizi, insanımızı ve değerlerimizi hedefimize yönelik bir araç olarak görmeden amacın ta kendisi olarak görmeye çalıştığımız bu süreçte, sektördeki tüm bileşenlerimizle (fidanlık, taş, ahşap, alt yapı elemanları, mimarlık ve mühendislik hizmetleri… ) hayata renk katmaya, gönüllere dokunmaya çalışıyoruz. Sektörün temel direği olan peyzaj mimarı ve teknikeri çalışma arkadaşlarımız ile, gerek projelendirmede gerek uygulamalarda özgün ve özenli çalışmalar ortaya koymanın yanı sıra mesleki yeterliliklerine katkı sunmada da ciddi desteklerimiz oldu. Birçok peyzaj mimarı arkadaşımız bizlerle belli bir yol aldıktan sonra kendi şirketlerini kurmada daha cesaretli olmuşlar, sektörün geleceği ile ilgili umut verici, kaliteyi artırıcı olanakları çoğaltmaya başlamışlardır.

Hedef kitlenize hangi ürün ya da hizmetlerinizle çözüm sunuyorsunuz?

Siba Mühendislik Peyzaj olarak ağırlıkla, konutlar, iş yerleri, AVM’ler, park ve bahçelerde proje ve uygulamalarımızı sürdürmekteyiz. Kötü kentleşmenin bir sonucu olarak yoğun yapılaşma alanlarında, insanımızın hem zihinsel hem görsel ve dokunsal anlamda rahat hissetmelerini sağlamak, doğayı ve duyarlılığı asla unutturmamak amacı ile çok farklı türdeki bitkilerin, doğal taşların, suyun ve ahşabın tüm pozitif özelliklerini projelerimizde kullanmaya çalışıyoruz.
 

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2019, 17:07
YORUM EKLE

Sensörmatik

İmmergas

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını