banner1322
x

PERI UP Easy sistemi ile güvenli iş ortamı

PERI dış cephe iskele sistemi PERI UP Easy’nin özellikleriyle şantiyede çalışan işçinin güvenliğini artırdığı gibi iş sürecini de hızlandırıyor.

PERI UP Easy sistemi ile güvenli iş ortamı
Endüstrideara

Hem kalıp sistemleri hem de iskele sistemleri konusunda dünyanın lider firmaları arasında yer alan PERI Kalıp ve İskeleleri hakkında konuştuğumuz Endüstriyel İskele ve Dış Cephe İskelesi Bölüm Müdürü Ali İsmet Aydın, bugüne kadar daha çok kalıp konusundaki çalışmaları ile bilinen PERI Grup şirketlerinin özellikle son yıllarda endüstriyel iskele ve dış cephe iskele sistemlerindeki pazar payını artırmak için önemli atılımlar yaptığını belirtiyor. PERI’nin yeni nesil iskele sistemlerini kullanarak, inşaat sektörü haricindeki enerji, çimento, gemi inşaa vb. gibi diğer sektörlerde de varolabilmek için çok önemli yatırımlar yaptığını ifade eden Aydın, son yıllarda ülkemizde iş ve işçi sağlığı ve güvenliğine verilen önemin arttığını ve bunların normlar dahilinde belirlendiğini ifade ediyor. Bu gelişmeleri firmalarının memnuniyetle karşıladığını aktaran Aydın, PERI iskele ürünlerinin TSE normlarına uygunluğunun yanında, DIBt sertifikasına da sahip olmasına dikkat çekiyor. Avrupa‘da kullanılacak sistemin, işçilerin güvenliğini, işçinin kendi insiyatifine bırakmadan kendisinin sağlamasının gündemde olduğunu ifade eden Aydın, “PERI’nin dış cephe iskele sistemlerinin dizaynlarını yapan Ar&Ge grubu, tam da bu konuya önem vermiş ve mükemmel bir tasarım ortaya koymuşlardır. Dışarıdan bakıldığında dış cephe iskeleleri arasında belki çok fazla bir fark görülmeyebilir ancak asıl fark, bu sistemlerin kurulum ve sökümünün ne kadar hızlı ve güvenli yapılabildiğidir.” Dedi.

PERI’ nin dış cephe iskele sistemi olan PERI UP Easy sistemi sistemini oluşturan ürünlerin yüksek mukavemetli çelikten oluşturulmuş ve bu sayede et kalınlıkları azaltılmış olduğunu aktaran Aydın, bu sayede hafif olduğunu ve de işçiyi yormadığını aktardı. Aydın, sözlerini “T çerçeveli yapısı sayesinde üst katın korkuluğu bir alttan koyulabilir ve bu sayede işçi güvenliğini artırarak yapılan işin süratini son derece artırır. Hatta bu sayede emniyet kemer kullanım zorunluluğu bile ortadan kalkar. Kendinden kilitlenen yatay elemanları ve metal kalasları da işi hızlandırırken, kilitlemenin manuel yapıldığı alternatiflere göre işçiye insiyatif bırakmamaktadır” şeklinde tamamladı.

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2019, 18:13
YORUM EKLE

Aldağ

ECA

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını