Perde sistemleriyle estetiği fonksiyonla buluşturuyor

Permisan Perde Sistemleri, otomatik perde sistemleriyle estetiği fonksiyonla buluşturarak prestijli projelere avantaj sağlıyor.

Perde sistemleriyle estetiği fonksiyonla buluşturuyor
Endüstrideara

Sektörünün önde gelen isimleri arasında yer alan Permisan Perde Sistemleri, geniş ürün gamı ile farklı tipolojideki projelere çözüm sunuyor. Müşterilerinin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek geniş bir ürün yelpazesine sahip olduklarını belirten Permisan Perde Sistemleri Satış Müdürü Funda Şenel ile çalışmalarını konuştuk. 

Permisan Perde hakkında bilgi verir misiniz?

Firmamız, 1998 yılında İstanbul’da Permisan Perde olarak dekoratif perde üretimine farklı bir yaklaşım ile girmiş olup, sektörüne getirdiği yeniliklerle diğer kuruluşlara örnek olmuştur. 1999 yılında kendisine ait 2000 m2 kapalı alana sahip olan Çağlayan’daki adresine taşınarak otomatik    makineler ve deneyimli uzman personeli ile perde sistemlerinin üretimini, tasarımını, montajını ve satışını yaparak iç dekorasyon konusunda hizmet vermeye devam etmektedir. Bugüne kadar birçok önemli projeye imzasını atmış olan Permisan sürekli kendini yenileyen yapısı ile kuruluşundan bu yana istikrarlı bir büyüme grafiği sergilemiştir. Permisan, perdenin sadece camı kapatan bir nesne değil; bulunduğu ortamın dokusu ve unsurlarıyla bütünleştiği sürece mekanın en önemli aksesuarı olarak dekorasyonunda önemli bir yere sahip olduğuna inanır. Firmamız sektörünün ihtiyaç ve beklentilerini doğru analiz ederek tasarım ve geliştirme faaliyetleri ile ürün model ve kalitesini sürekli arttırarak müşteri odaklı bir anlayış izler. Permisan ev ve ofis dekorasyonuna yönelik yaratıcı çözümler üretirken daima farklı mekanlar için uygun malzeme seçimini, doğru tasarımı, estetiği ve işlevselliği ön planda tutar.
Permisan olarak her sene yeni ürünlerle piyasaya kendimizi tanıtıyoruz.  Yeni teknolojilere adapte olarak mimar ve yatırımcılara projelerinde en iyi çözümü sunuyoruz. Bugüne kadar yurt içinde ve yurt dışında birçok farklı tipolojideki projelere çözüm sunduk. Geniş ürün gamımızla müşterilerimize sınırsız seçenek sunuyoruz. Nitekim mimarlara her zaman şunu söylüyoruz “Biz sizin çözüm ortağınız.” Bugüne kadar yaptığımız projeler baktığımızda nerede zor iş var ise orada olduğumuzu görüyoruz. Çünkü zoru başarıyoruz. Bu da bizi mutlu ediyor. Üretimden satışa kadar tüm aşamadaki çalışma arkadaşlarımız işini severek yapıyor. Bu nedenle zorlu projelerde dahi doğru çözümler sunarak müşterilerimize hem tasarım hem de fonksiyon açısından avantaj sağlıyoruz. 

Ürün gamınız hakkında bilgi verir misiniz?

Hollandalı bir marka olan Verosol SilverScreen ürününün Türkiye distribütörüyüz. Alev ilerletmeyen Silver Screen, leke tutmuyor. Yüzde 82’ye kadar güneş kırıcı özelliğine sahip olan SilverScreen kumaşı üzerine kaplanmış ultra ince alüminyum tabaka sayesinde güneş enerjisine karşı olağanüstü dayanıklılık sağlıyor. Perde ile cam arasında absorbsiyon yapabiliyor yani dışarıdaki sıcağı ya da soğuğu içeriye almıyor. Bu yönüyle konforun yanı sıra verimlilik de sağlıyor. A kalite kumaştan üretilen bu ürünle bugüne kadar birçok plaza, hastane, konut gibi projelere çözüm sunduk. Kumaşı ince ve hassas olan SilverScreen, dışarıdaki manzarayı kesmiyor. Mükemmel bir görüş olanağı sunuyor. SilverScreen perde kumaşı ile dahili mekânlar için olduğu kadar bina dışı için de işlevsel ve çağdaş bir mimari tarz ve dekoratif işlev elde edebiliyor. Normal sunscreen perdelerin göz kamaştırıcılığı ve ısı soğurma özellikleri kullanılan kumaş rengi ile doğrudan ilişkilidir. SilverScreen perde kumaşı ile ters yüzdeki alüminyum kaplama sayesinde bu özellikler esas olarak perde renginden bağımsız hale getirilmiştir. Isı ve ışık yansıtıcılık değerleri seçilen tüm renklerde aynıdır. Işık sadece kumaş üzerindeki gözeneklerden geçmekte ve bu sayede seçilen rengi birebir görmekteyiz. Normal sunscreen kumaşlarda dokumadanda ışık sızdığı için seçilen kumaşta renk kaybı olmaktadır. Bu özellikleri nedeniyle SilverScreen ürününden mimarlar çok fazla memnun. 

Aynı zamanda bu gibi sistemlerin güneş karşı solmaması önemli. Bu konuda dayanıklılığı nedir?

SilverScreen kesinlikle solma yapmaz. Bu üründe ip çıkması ya da yırtılma gibi birtakım sorunlar yaşanmaz. Bu ürünü motorlu perdelerde de kullanıyoruz. Motorlu perde uygulamaları zaten çok fazla yapıyoruz. Teknolojinin gelişmesine paralel son yıllarda otomatik perde sistemleri çok fazla kullanılıyor. Özellikle yüksek tavanlı yapılardan otomatik perde sistemleri kullanılması avantaj sağlıyor. Uygulanan senaryolarla otomatik sistemli perdeler belirtilen saatlerde açılıp kapanabiliyor. Bu da kullanıcıya konfor sağlıyor. Bu alanda partneri olduğumuz firma var. Bu firmayla da yıllardır çalışıyoruz.  Tüm ürünlerimizi motorlu perde olarak kullanabiliyoruz. Aynı zamanda zip perde sistemimizde var. Fermuarlı perde sistemi bu... Kafelerde, çatı katlarında, tente sistemlerinin yan kısımları gibi farklı alanlarda kullanılıyor. Screen kumaşların kullanıldığı bu ürün yağmura, suya karşı dayanıklı. 

Permisan Perde olarak kalite, süreklilik ve müşteri memnuniyetine önem veriyoruz. Tasarlayıp denediğimiz ürünleri çeşitli testlerden geçirerek sorunları deklare ettikten sonra müşterilerimize sunuyoruz. Bu yaklaşımımızdan ötürü prestijli projede tercih ediyoruz. Kristal Kule Finansbank bu projelerden biri. Burada motorlu stor perde üretimi ve montajı gerçekleştirdik. Kristal bir görünüme sahip olan tasarımıyla farklı olan bu projede önemli bir çalışma yaptık. Uluslararası uzmanların katılımıyla, geniş bir ekiple tasarlanan projede, çağdaş mimarlık ilkeleri ve teknoloji en yenilikçi biçimde uygulandı. Zeminde yola paralel ön ve arka cephe çizgilerinin, sabit yan cephelere göre açılarının değiştirilmesiyle sağlanan farklı cephe yüzeylerinin, kütleye yansıması ile elde edilen değişik form, farklı noktalardan bakışta kentlilere sürprizli ayrı perspektifler sunuyor. Bina cephesi ve farklı doğrama detayına göre stor perdeler paralel kenar olarak çalıştırıldı. Bina genelinde 4100 adet Somfy perde motoru kullanıldı. Projede camların eğilimli olması nedeniyle motorlu perde sistemlerinin montajı en küçük bir hata kabul etmiyordu. Türkiye’nin en büyük projesini dört ay içinde teslim ettik. Turkcell Genel Müdürlük Binası Maltepe, Türkiye Finans Katılım Bankası Gene Müdürlük Ümraniye, Kuveytturk Bankacılık Üssü, Selçuk Ecza Deposu, Vakko Genel Müdürlük, Albaraka Türk Genel Müdürlük Ümraniye, TEB Genel Müdürlük Ümraniye ve Abdiibrahim Genel Müdürlük gibi daha birçok önemli işe imza attık. Bugüne kadar çözüm sunduğumuz tüm projelerde geriye dönüş sağladık. En küçük ihtiyaçta dahi müşterilerimizle ilgileniyoruz. Firma olarak bu konuda başarılı olduğumuzu düşünüyorum. Yaptığınız işin arkasında durabilmek çok önemli… Bunu sağlıyor olmamız müşterilerimizin firmamıza duyduğu memnuniyeti arttırıyor. Permisan olarak yalnızca yurt içinde değil yurt dışında da çalışmalarımız var. Dış pazardaki faaliyetlerimizi arttırmaya odaklandık. Özellikle Afrika ülkelerindeki çalışmalarımızı arttırmayı hedefliyoruz. 

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2019, 17:05
YORUM EKLE

Aldağ

Vefa

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını