banner1322
x

PANDEMİDE TALEP ARTTI 1,5 MİLYON EURO'LUK İHRACAT YAPTI

Kapalı alanlarda hava kalitesini yükseltmek ve virüsün yayılmasını engellemeye yardımcı olmak için yeni nesil filtrasyon teknolojili temiz hava dolabı geliştiren BOA AIR, 1,5 milyon Euro’luk ihracat gerçekleştirdi.

PANDEMİDE TALEP ARTTI 1,5 MİLYON EURO'LUK İHRACAT YAPTI
Makine Zirvesi

Pandemi koşulları altında, kapalı ortamlarda soluduğumuz havanın temiz ve sağlıklı olması büyük önem taşıyor. Kapalı alanlarda hava kalitesini yükseltmek ve virüsün yayılmasını engellemeye yardımcı olmak için yeni nesil filtrasyon teknolojili temiz hava dolabı geliştiren BOA AIR, 1,5 milyon Euro’luk ihracat gerçekleştirdi. BOA AIR markasıyla lanse ettikleri temiz hava dolaplarının Almanya, İsrail, Benelux ülkeleri gibi dünyanın pek çok yerinden yoğun talep aldığını söyleyen Bomaksan Genel Müdürü R.Bora Boysan, 2021’de devreye alacakları yeni fabrika yatırımıyla üretim kapasitelerini ve ihracatı artırmayı hedeflediklerini söyledi.

Koronavirüsün hava yoluyla bulaşma riski nedeniyle kapalı mekânlarda temiz hava sirkülasyonunun sağlanması daha da önem kazandı. Bu ihtiyacı öngörerek pandemi döneminde Ar-Ge çalışmalarına hız veren Bomaksan, H14 sınıfı HEPA Filtreleri ile virüs, bakteri gibi mikroorganizmalar ile PM2.5 partiküllerini içerisinde hapsederek kapalı ortamlarda sürekli olarak temiz hava sağlayan temiz hava dolapları tasarlayarak üretmeye başladı. BOA AIR markasıyla mayıs ayında lanse ettiği temiz hava dolaplarına yoğun talep alan şirket, 4 aylık gibi bir süreçte 1,5 milyon Euro’luk ihracat gerçekleştirdi.

“2020’DE CİROMUZUN YARISI İHRACATTAN GELDİ”

2020 yılı içerisinde cirolarının yüzde 70’inden fazlasının ihracat kaynaklı olduğunu söyleyen Bomaksan Genel Müdürü R. Bora Boysan, “Hava temizleme alanında 34 yıllık deneyimli bir firma olarak pandemi döneminde topluma nasıl fayda sağlayabileceğimize odaklandık ve BOA AIR markası ile özellikle insan yoğunluğunun yüksek olduğu kapalı ortamların havasını temizleyen temiz hava dolabını geliştirdik. BOA AIR Temiz Hava Dolabı şu an Almanya, İsrail, Benelux ülkeleri, Slovenya, Romanya, Ukrayna ve Libya gibi ülkelerden yoğun talep alıyor. 2021 yılında yeni fabrika yatırımımızla birlikte ihracat oranımızı yüzde 75’lere çıkarmayı hedeflemekteyiz” dedi.

LİBYA'DA PANDEMİ HASTANELERİNDE KULLANILIYOR

2020 Mayıs ayında lanse ettikleri temiz hava dolaplarıyla kısa sürede 1,5 milyon Euro’luk ihracat rakamına ulaştıklarını söyleyen R. Bora Boysan, “4 ay gibi kısa bir sürede bu ürün gamıyla önemli bir başarı yakaladığımızı düşünüyoruz. BOA AIR Temiz Hava Dolabı, iki farklı boyutuyla, kalabalık ve geniş mekânların iç ortam havasını temizleyerek, sağlığa zararlı partikülleri yüzde 100’e varan oranda filtreleyen özelliklere sahip. Bulaşı anlamında en büyük risk malum, hastaneler… 75 m² alana kadar iç ortamın havasını efektif temizleyen BOA midi ürünümüz Libya’daki hastanelerin pandemi servislerinde kullanılmaya başlandı. Temiz Hava Dolapları ile sunduğumuz yeni temiz ve sağlıklı hava deneyiminin yanı sıra Bomaksan olarak endüstriyel alanlar için geliştirdiğimiz yeni ürünleri de yakında kullanıcılarla paylaşacağız” dedi.

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2021, 11:38
YORUM EKLE

Aldağ

ECA

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını