PANDEMİDE SAĞLIKLI KALABİLMEK İÇİN BUNA DİKKAT EDİN…

İç mekanın hava kalitesini yükseltmenin önemli bir konu olduğunu dile getiren Nil Tiritoğlu İnşaat ve Malzemeleri Yönetim Kurulu Başkanı Mimar Nil Tiritoğlu, solunum yolu enfeksiyonu ve alerji gibi hastalıkların baş sebepleri arasında, iç mekanda kullanılan malzemenin yer aldığına işaret ederek kaliteli yapı malzeme kullanımı konusunda uyardı.

PANDEMİDE SAĞLIKLI KALABİLMEK İÇİN BUNA DİKKAT EDİN…
EndüstrideAra - Haber Detay

Pandemi ile insanların daha fazla kapalı alanda yaşam sürmek zorunda kaldığını bu süreçte insan sağlığı için sağlıklı bir yapı içerisinde zaman geçirmek gerektiğinin altını çizen Nil Tiritoğlu İnşaat ve Malzemeleri Yönetim Kurulu Başkanı Mimar Nil Tiritoğlu, yapıyı donatan yapı malzemelerin kalitesine vurgu yapıyor.

DÜŞÜK EMİSYONLU YAPI MALZEMELERİ TERCİH EDİLMELİ

İç mekanın hava kalitesini yükseltmenin önemli bir konu olduğunu dile getiren Tiritoğlu, solunum yolu enfeksiyonu ve alerji gibi hastalıkların baş sebepleri arasında, iç mekanda kullanılan malzemenin yer aldığına işaret ediyor. Ses yalıtımı ve gürültü kontrolünün sağlıklı bir psikoloji için önemine değinen Tiritoğlu, gürültünün insan psikolojisini ciddi oranda etkilediğini dile getirerek herkesin evlerde çokça vakit geçirdiğimiz pandemi sürecinde herkesin bunu deneyimlediğini söyledi. Ses ve gürültü yalıtımının bilhassa çok katlı yapılarda çok önemli olduğunu hatırlatan Tiritoğlu, ses yalıtım malzemelerinin doğru seçilmesi gerektiğine vuru yaparak kaşındırmayan ve tozumayan malzemelerin tercih edilmesi gerektiğini söyledi. Düşük emisyonlu (VOC emisyon) malzemelerin tercih edilmesini öneren Tiritoğlu; boyadan mobilyaya, zemin kaplamalarından seramik yapıştırıcılarına, alçıya kadar birçok ürünün içeriğindeki sentetik bazlı uçucu kimyasalların insan sağlığına zararlı olmaması gerektiğini sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2020, 09:18
YORUM EKLE

Daikin

Peri

Dergiler