PANDEMİ SONUCUNDA HANGİ DEĞİŞİMLER YAŞANDI?

Luftsis, gerek inovatif ürünleri gerekse hizmet kalitesiyle faaliyet gösterdiği tüm alanlarda ismini başarıyla duyurmuş bir marka. Son yıllarda yaptığı yatırımlarla bu başarısını daha da pekiştiren markanın gündemini, Genel Müdür Yardımcısı Eda Gürses ile konuştuk.

PANDEMİ SONUCUNDA HANGİ DEĞİŞİMLER YAŞANDI?
Endüstrideara

Pandemi birçok iş alanında birtakım değişimlere sebep oldu. Sizce pandemi sektörünüzde hangi dinamiklerin değişmesine ve ihtiyaçların doğmasına sebep olacak?

Tabi ki öncelikle duruma finansal açıdan bakmak durumundayız. Var olan durumun -yani talepteki daralmanın- devam etmesi halinde, mevcut nakit rezervlerini gözden geçirmeli ve borçlarını çevirebilmek için gerekli olan nakit ihtiyaçlarını nasıl karşılanacağı değerlendirilmelidir. Bir şirket finansal açıdan ne kadar karlı olursa olsun, kısa vadede işletme sermayesi ihtiyacını yönetemezse pazar payını kaybederek küçülür veya tasfiye olur. Sektörün kira, personel ve stok gibi kalemler için ayırmak zorunda olduğu işletme sermayesinin yüksekliği nedeniyle yöneticiler ihtiyari akçe, kira kontratlarda revizyona gitmekte ve mevcut personeli korumak için önlemler almak zorundadır. Birçok firma kendi finansal durumlarını alternatif senaryolara göre gözden geçirmekte ve gerek görülmesi durumunda mevcut borçlarının yeniden yapılandırılmasını veya alternatif finansal araçları kullanmayı tercih edebilmektedir. Basit bir iletişim planı yapmanın ötesinde perakendeciler farklı senaryolara göre çalışanlarını nasıl yöneteceklerinin planlarını yapmak durumundadır. Müşterilerin oluşan muazzam değişimden ne kadar etkilediğini ve müşteri ilişki yönetimini nasıl yöneteceklerini düşünmesi gereklidir. Firmalar, kendi hizmetlerinin ve ürünlerinin müşteriler nezdindeki algısını ölçmeli, mevcut durum için müşterilerin beklentilerini öğrenmeli ve müşteri deneyimini gelecekte nasıl daha iyileştirilebilecekleri konusunda çalışmalar yapmalıdır.

Bronya süper ısı izolasyonu yapılara sağladığı fayda nedir?

Sıvı ısı izolasyon malzemesi Bronya, binalarda mantolamaya eşdeğer bir malzemedir ve Rusya son 10 yıldır bina mantolama da bronya ve muadil ürün kullanmaktadır. 1 mm- 4 mm kalınlık aralığında fırça ile sürülebilen bu ürün 50 mm kalınlıkta taş yünü izolasyona eşdeğerdir. Bronya’nın kullanıldığı iç ve dış yapı cephelerinde ekstradan boya ve astar kaplamaya ihtiyaç duyulmuyor. Dış cephede 4 mm’e kadar ürünü uygulayabiliyorsunuz. Yağmur gibi dış hava koşullarına karşı yapıyı koruyor. Seramik gibi cephe kaplama malzemelerinin altında kolaylıkla kullanılabiliyor. Ayrıca Bronya kullanıcıyı bireyselleştirebiliyor. Ürünün içerisine renk pigmenti katarak istenilen renk elde edilebiliyor. Bu yönüyle boya ihtiyacınızı da karşılamış oluyorsunuz. Dolayısıyla hem izolasyon hem de boya malzemesi olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca alev yürütmeme özelliği de bulunuyor. Ürünün 60 dk ya da 120 dk kadar alev yürütmeyen seçenekleri de var.
 

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2021, 16:53
YORUM EKLE

Aldağ

İmmergas

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını