banner1013
x

Omran İnşaat Afganistan’daki başarısını Türkiye’de sürdürecek

Türkiye pazarına Omran İnşaat olarak giren Omran Holding, Afganistan’daki başarısını Türkiye’de lüks inşaat projeleriyle sürdürecek. Kasr-ıÂlâ Çengelköy ile ismini duyuran Omran İnşaat’ın Genel Müdürü Ergin Bayram, yeni projeleri de hayata geçireceklerini ve başlangıç için öngördükleri yatırım tutarının700 milyon TL civarında olduğunu açıkladı.

Omran İnşaat Afganistan’daki başarısını Türkiye’de sürdürecek
EndüstrideAra - Haber Detay

Omran İnşaat’ın hikayesini öğrenebilir miyiz? 

Omran Holding Afganistan ve Amerikan kökenli bir holdingtir. Bünyesinde yaklaşık 15 şirket bulunuyor. Amerika’da iki, Afganistan’da yedi, Dubai‘de üç şirketimiz var. Litvanya‘da da şirketimiz vardı ancak sonra bu şirketi kapattık. Son olarak Türkiye’de de Omran İnşaat’ı kurduk. 

Türkiye’de ne zaman faaliyet göstermeye başladınız? 

Omran Holding, mühendislik ve danışmanlık hizmeti vermek amacıyla 2004 yılında Afganistan'da kuruldu, 2011 yılı gibi holding oldu. 2015 başında Türkiye’ye geldik. Afganistan’da inşaat, enerji, su projeleri yapıyoruz. Projelerimizin yüzde 90’ı Afganistan’da yabancı fonlara çalışıyoruz. Altyapı-üst yapı projeleri, yol projeleri, ordu binaları, hastane projeleri Yüksek gerilim hatları, trafo merkezleri, temiz su ve atık su artırma projeleri yapıyoruz. Hatta Afganistan’ın ilk atık su projesi firmamız tarafından yapıldı. Alt yapı – üst yapı alanında Afganistan’ın en büyük firmasıyız. Neden Türkiye’ye geldik? Yurt dışındaki projelerimizde kullanacağımız yapı malzemelerini Türk firmalarından tedarik ediyoruz. Yaklaşık yüzde 60’ını Türkiye’den getirtiyoruz. Aynı zamanda Türk şirketleriyle beraber yurt dışında ortak projeler gerçekleştiriyoruz.  Enerji nakliyatları, trafo merkezleri yol projeleri yapıyoruz. Dolayısıyla bu şirketlerle iş birliği kurduğumuz için Türkiye’de bir ofis açmaya karar verdik. Buradaki esas amacımız Türk know-how’nı Afganistan’a taşımak. Öte yandan Afganistan’ın Türkiye ile geçmişten gelen bir gönül bağı var. Türkiye Cumhuriyeti kurulduğunda Cumhuriyetin varlığını ilk tanıyan ülke Afganistan’dır ki bu radikal bir karardır. Türklerin en çok sevildiği ülke Afganistan’dır. Ayrıca Ortadoğulular, Türkiye’ye çok fazla yatırım yapıyor. Bu konuda bize çok fazla danışılıyordu. Bunun üzerine biz de Türkiye’de en iyi bildiğimiz sektör olan inşaata yatırım yapma kararı aldık. Kadıköy’de birkaç küçük çaplı projeyi başarı ile bitirdik.. İlk büyük projemiz ise Çengelköy boğaz hattında yükselecek olan Kasr-ı Âlâ Çengelköy. 

Omran İnşaat’ın en büyük hedefi nedir? 

Omran İnşaat olarak bizlerin sektörün lideri olmak ve en büyüğü olmak gibi bir hedefmiz yok.  Öncelikli amacımız kaliteli, çevreye dost, müşteri memnuniyeti en üst düzey olan işler yapmak. Hedefimiz, verdiğimiz hizmetten müşterilerimizi memnun kılmak. Zaten işinizi doğru yapıyor olmanız zamanla firmanızın büyümesine sebep oluyor. Türkiye’de lüks yaşam alanları inşa edeceğiz. Türkiye ekonomisine olan güvenimiz ve gelen talepler doğrultusunda ardından Kasr-ı-Derya ve Kasrı-Ahsen projelerini de hayata geçirmek istiyoruz. Başlangıç için öngördüğümüz yatırım tutarımız 700 milyon TL civarında diyebiliriz. Bizim için önemli olan itibarımız. İtibarı tek sağlayan ise kaliteniz ve müşteri memnuniyetinizdir. 

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2018, 17:49
YORUM EKLE

Fullboard

Vefa

Dergiler