OLMAZ DENİLENİ TÜRK MÜHENDİSLER BAŞARDI!

Enover Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Malik Çağlar, uzun yıllardır 31 kg ağırlığından 1 gram dahi kaybedemeyen ve yüksek faturalara neden olan eski tip petekleri 11 yıllık Ar-Ge çalışması sonucunda 13,8 kg’ye düşürdüklerinin altını çizdi.

OLMAZ DENİLENİ TÜRK MÜHENDİSLER BAŞARDI!
Robot Zirvesi

Birçok uluslararası şirketin ve mühendislerin yıllardır başarmak için mücadele verdiği petek teknolojisinde imzayı Türkler attı. 11 yıllık bir Ar-Ge çalışması sonucunda ısıtma sistemlerinde kullanılan peteklerin ağırlığı 13,8 kg’ye düşüren Enover Enerji’nin Mühendisleri, üretim maliyetlerinde %66’ya varan oranda tasarrufun elde edilmesini de sağlıyor.  Geliştirdikleri ısı transfer sistemi EHP’nin oyun değiştirici bir teknoloji olduğuna dikkat çeken Enover Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Malik Çağlar, ısınmak için konutların ve iş merkezlerinin demirbaşı peteklerin üretiminde önemli bir atağa çıkıldığını belirtiyor.

11 YILLIK ÇALIŞMA BAŞARIYI GETİRDİ 

Tasarruflu ve verimli ısınma konusunda da konutlarda, ofislerde, fabrikalarda ya da yenilenebilir enerji alanlarında bu çabaların ardı arkası kesilmediğini belirten Çağlar, bu alanda 11 yıllık Ar-Ge çalışması ile dünyada ilk ve tek, bilinen en hızlı, en verimli, en maliyet etkin ve en basit ısı transfer sistemi EHP teknolojisini geliştiren Enover Enerji’nin Türk mühendislerinin, enerji ve teknolojinin birlikteliğine imza attıkları ürünleri ile enerji devrimine imza attıklarının altını çiziyor. 31 kilogramın altına inerek üreticilerine büyük tasarruf sağlamak isteyen birçok mühendisin başaramadığını 13,8 kg ağırlıkta EHP’li petekler üreterek hayata geçirdiklerinin altını çizen Çağlar, peteklerin üretiminde %66’ya varan oranda ekonomik tasarruf ile global arenada önemli bir konuma geldiklerine dikkat çekiyor. 
 
 

YORUM EKLE

Sensörmatik

İmmergas

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını