banner1076
x

O LİSTEDE DÖRT YILDIR İLK VE TEK TÜRK SANAYİ ŞİRKETİ

Arçelik, Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi'nde 2’nci kez Dayanıklı Ev Aletleri Kategorisinde “Endüstri Lideri” oldu.Ayrıca, Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi Gelişmekte olan Piyasalar Kategorisinde dört yıl üst üste listelenen ilk ve tek Türk sanayi şirketi olmaya devam ederek de başarısını korudu.

O LİSTEDE DÖRT YILDIR İLK VE TEK TÜRK SANAYİ ŞİRKETİ
Robot Zirvesi

Arçelik, dünyanın en büyük şirketlerinin sürdürülebilirlik performanslarını değerlendiren Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi’nde, bu yıl 2’nci kez Dayanıklı Ev Aletleri Kategorisinde “Endüstri Lideri” seçildi. “Dünyaya Saygılı, Dünyada Saygın” vizyonuyla sürdürülebilirliği en önemli öncelikleri arasında belirleyen Arçelik, Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi’nin Gelişmekte Olan Piyasalar kategorisine 4 sene üst üste girme başarısını sağlayan ilk ve tek Türk sanayi şirketi oldu. 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ ALANINDA YATIRIMLARIMIZ DEVAM EDECEK

Kurumsal sürdürülebilirlikte altın standardı temsil eden Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi’nde bir kez daha sektör lideri seçilmelerinin doğru yolda olduklarımı gösterdiğini belirten Arçelik CEO’su Hakan Bulgurlu, tüm çalışanlarıyla birlikte elde ettikeleri bu başarıyla gurur duyduklarını söyledi. Türkiye’de Enerji Verimli Buzdolapları Karbon Finansmanı projesi kapsamında kendi geliştirdikleri karbon kredisi ile küresel üretimde karbon nötr hale gelerek başta sektörleri olmak üzere sanayi şirketlerine örnek teşkil edebilecek bir ilerlemeye imza attıklarını vurgulayan Bulgurlu, enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji alanında yatırımlarının devam edeceğini duyurdu. Doğa dostu ürünler tasarladıklarıı, markalarıyla birlikte gıda israfı ile mücadele ve sağlıklı yaşam konularında sosyal projeler hayata geçirdiklerini dile getiren Bulgurlu, sürdürülebilirlik yolculuklarını sadece çevre alanında değil, sosyal ve yönetişim alanlarına da yayarak hedeflerini büyüttüklerini, gezegenin korunmasına ve daha sürdürülebilir bir yaşama katkı sağlamaya devam ettiklerini söyledi.(AA)

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2020, 14:11
YORUM EKLE

Radyo

Vefa

Dergiler