banner1322
x

Nusr-Et Etiler’in havası elektrostatik filtre cihazlarıyla temizleniyor

Toros Soğutma, elektrostatik filtre cihazlarıyla yemek dumanını ve kokusunu minimum seviyeye getirerek Nusr-Et Etiler şubesine konforlu bir ortam sundu. 

Nusr-Et Etiler’in havası elektrostatik filtre cihazlarıyla temizleniyor
Endüstrideara

Sektörünün güçlü isimleri arasında yer alan Toros Soğutma, ürün  gamında yer alan elektrostatik filtre cihazları ile  profesyonel mutfaklara çözüm sunuyor. Birçok önemli kurumsal firma tarafından tercih edilen Toros Soğutma’nın çözüm sunduğu isimlerden biri de Nusr-Et Etiler şubesi.
Türkiye’nin en lüks markalarından biri olan Nusr-Et Etiler şubesinde Toros Soğutma, elektrostatik filtre cihazları kullanılıyor. Bu gibi işletmelerin semt sakinlerinin daha duyarlı olduğu konumlarda yer aldıkları için, duman ve kokunun minimum seviyede olması talep ettiklerini ifade eden firma yetkilisi Hacı Esmer, buna uyulmayıp, duman ve koku sorunu yaşanması durumunda semt sakinleri tarafından resmi mercilere şikayet edildiğini, önlem alınmaması durumunda ise yaptırım uygulandığını aktarıyor. Bu nedenle bilhassa bu gibi bölgelerde işletmeler en iyi neticeyi elde edecek sistemleri uyguladıklarını açıklayan Esmer, çözüm sundukları projelerden biri de Nusr-Et’in Etiler şubesi olduğunu, burada 16 bin metreküp/saat kapasiteli arka arkaya üç sıra süper seri elektrostatik filtre cihazlarının kullanıldığını açıklıyor. 

DUMANI YÜZDE 98, KOKUYU YÜZDE 85 YOK EDİYOR

Elektrostatik filtre cihazlarının kullanımının özellikle profesyonel mutfaklarda; çevre sağlığı, konukların konforu ve çevre sakinlerinin duman ve kokudan rahatsız olmaması için oldukça önem kazandığını ifade eden Esmer, profesyonel mutfaklarda havalandırma ve filtrasyon sisteminin yetersizliği sebebiyle hem iç mekanda, hem de çevrede rahatsız edici yemek kokusunun oluşabildiğini belirtiyor. Özellikle restoran sayısında artış yaşanan büyük şehirlerde bu gibi sorunlarla sık karşılaşıldığını dile getiren Esmer, Toros Soğutma olarak üretimini yaptıkları Elektrostatik filtre cihazları ile bu sorunu ortadan kaldırdıklarını vurguluyor. Dışarı salınan dumanı filtrelediği için çevreye verilen zararı önlemeye yardımcı olduğunu vurgulayan Esmer, “Dumanı yüzde 98, kokuyu ise yüzde 85 seviyesinde yok ederek çevre standartlarına uygun, sağlıklı bir ortam yaratıyoruz. Ayrıca, düşük enerji tüketimiyle yüksek verim sağlaması nedeniyle işletmeye önemli enerji tasarrufu sağlıyoruz. Ürünlerimizin TSE ISO 9001 ve 14001 Çevre Standardına ve CE Belgesine sahip olduğunu da belirtmek isterim.” Diyor. 
 

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2020, 16:59
YORUM EKLE

Legend Art

Vefa

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını