banner1322
x

"MÜTEAHHİTLER TÜRKİYE'NİN GURURU"

30 Ağustos Zafer Bayramını kutlayan Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı Mithat Yenigün, dünyanın dört bir tarafında üstlendiği projelerle ülkesini temsil eden Türk müteahhitlerinin, 30 Ağustos zaferinin 98’inci yıldönümünü yeni başarılarla taçlandırmasının gururunu yaşadıklarını açıklıyor.

"MÜTEAHHİTLER TÜRKİYE'NİN GURURU"
Endüstrideara

YELİZ YİRMİBEŞ - Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) Başkanı Mithat Yenigün, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98’inci yılı nedeniyle bir açıklama yayınladı. Açıklamasında, büyük zaferin yıldönümünde başta Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Kurtuluş Savaşı şehit ve gazilerini rahmet ve minnet ile andıklarını söyleyen Yenigün, şöyle devam etti:

TÜRK MÜTERAHHİTLERİ DÜNYANIN DÖRT BİR YANINDA

“Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Siyasi, askeri zaferler ne kadar büyük olurlarsa olsunlar, ekonomik zaferlerle taçlandırılmazlarsa meydana gelen zaferler devamlı olamaz, az zamanda söner’ sözünü her zaman hatırlamaktayız. Dünyanın dört bir tarafında üstlendiği projelerle ülkesini temsil eden Türk müteahhitleri olarak, ulusal kurtuluş mücadelemizin mihenk taşlarından 30 Ağustos zaferinin 98’inci yılını yeni başarılarla taçlandırmanın gururunu yaşıyoruz. Küresel olarak referans alınan sektörel dergi ENR’ın (Engineering News Record) 2020 yılı 'Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi' listesinde 44 firmamız ile yer alarak, dünya ikinciliğini muhafaza etmemiz de bu başarımızın göstergelerinden biridir. Sadece sektörümüz için çabalamıyoruz. Hedeflerimiz, aynı zamanda ulusal başarılarımıza, ulusal refahımızın artırılmasına yönelik… Büyük Atatürk’ün işaret ettiği ‘muasır medeniyetler seviyesine çıkma’ hedefi çerçevesinde çalışıyor, 30 Ağustos zaferinin bütün kahramanlarını şükranla anıyoruz.”
 

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2020, 12:19
YORUM EKLE

Sensörmatik

ECA

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını