MITSUBISHI HEAVY KLİMA FİLTRELERİ KOVİD-19'U YOK EDİYOR

Mitsubishi Heavy’nin Diamond ve Premium serisi duvar tipi klimalarında standart olarak yer alan alerjen filtrenin Kovid-19’e karşı etkinliği, Japon Tekstil Ürünleri Kalite ve Teknoloji Merkezi'nde yapılan ISO18184'e uygun testler sonucunda kanıtlandı.

MITSUBISHI HEAVY KLİMA FİLTRELERİ KOVİD-19'U YOK EDİYOR
Enerji Zirvesi

Milyonlarca insanın hayatını kaybetmesine neden olan Kovid-19 virüsünün etkisini kırmak için birçok üretici firma Ar-Ge çalışması yapıyor.  Japon teknolojisine sahip iklimlendirme çözümleriyle sektörde fark yaratan Mitsubishi Heavy'nin, geliştirdiği hava temizleme teknolojisinin Kovid-19 virüsünün yok edilmesinde etkili olduğu doğrulandı. Firmanın Diamond ve Premium serisi duvar tipi klimalarında standart olarak bulunan alerjen filtrenin, enzimlerin ve ürenin gücünü kullanarak filtrede toplanan polen, bakteri, küf, virüs ve diğer alerjenleri inaktif hale getirdiği açıklandı.

NEREDEYSE TAMAMEN ETKİSİZ HALE GETİRİYOR 

Bunun dışında bu cihazlarda standart olarak yer alan fotokatalitik filtrenin de, ortamadaki kötü kokuları hapsettiği ve yıkanıp güneşte kurutularak tekrar kullanıma hazır hale getirebildiği ifade edildi. Japon Tekstil Ürünleri Kalite ve Teknoloji Merkezi tarafından bağımsız olarak gerçekleştirilen testlerde etkisi kanıtlanan alerjen filtrenin, Kovid-19'un yüzde 99.998'ini 60 dakikada inaktif ettiği ortaya konuldu. Yapılan çalışma ile bir saatlik reaksiyon süresinde SARS-CoV-2 (Kovid-19) virüsünün neredeyse tamamen etkisiz hale geldiği gözlemlendi.
 

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2022, 17:08
YORUM EKLE

Aldağ

Vefa

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını