banner1013
x

MİMARİ ENGELLER NASIL AŞILABİLİR?

Engelli asansörü, merdiven asansörü ve havuz asansörlerinden oluşan geniş ürün gamıyla müşterilerine hizmet veren Nur Asansör'ün Yönetim Kurulu Başkanı Doğan Kazan, bu çözümleri ile mimari engelleri aşarak engelli ve yaşlıların sosyal yaşama katılmasına katkı sağladıklarını söylüyor.

MİMARİ ENGELLER NASIL AŞILABİLİR?
EndüstrideAra3

Hangi ürün ve hizmetlerinizle müşterilerinize çözüm sunuyorsunuz?

Engelli asansörü, merdiven asansörü ve havuz asansörü gibi belli başlı direk müşteriye hitap ettiğimiz ürün guruplarımız var. Ürün paritemizde birçok alternatif çözüm aracı bulunmakta. Bize ulaşan müşterilerimize ilk olarak keşif hizmetiyle cevap veriyoruz. Bu şekilde kendileri de nasıl bir vizyona sahip olduğumuzu görüyor. Buradan başlayan samimiyet ve anlayış aramızda güven oluşumuna sebep oluyor. Müşterilerimizi yerinde ziyaret ederek kendilerini daha rahat anlatma imkânı sağlıyoruz. Bu da bize daha doğru ve hızlı bir çalışma alt yapısı sağlıyor. Aynı zamanda aşılması güç gibi görünen mimari engellere konumu inceleyerek çözüm alternatifleri getiriyoruz. Kendilerine Nur Asansör’ün uygulanacak alan için en estetik, konforlu ve güvenli platformunu seçme konusunda yardımcı oluyoruz. Burada temel husus müşteriyi doğru yönlendirmek, doğru yönetmektir. Ayrıca olası bir olumsuzlukta satış sonrası hizmet dediğimiz garanti ve bakım kapsamında gönül rahatlığıyla bizi arayıp destek alabiliyorlar. Hiçbir müşterimizin, emek verip kazandığı parayı bir ürüne kullanırken aklında soru işareti kalmasına izin veremeyiz. Daima vizyonumuzu ve misyonumuzu bozmadan hedef odaklı hizmet anlayışına devam edeceğiz.

Sektörünüzdeki gelişmeleri nasıl değerlendiriyorsunuz?

Engelli asansörü sektöründe Nur Asansör’ün yeri çok farklı. Diğer firmaların birçoğunun ithalatçı ve mesafeli yaşam sürecine girdiğimiz dönemle birlikte çok sıkıntı çektiklerini biliyorum. Fakat bu tüm dünyanın ortak sıkıntısı olduğundan tolerans gösteriliyor. Normalleşme sürecinde gibi görünse de tedbiri elden bırakmamak gerek. Biz iş ortaklığı yaptığımız her bayimize stoklu çalışma iş modeli ile hiçbir zorluk çıkartmadan ürün sevkiyatı yapabildik. Bu hem müşterileri bekletmemek hem de zamanında servis açısından çok değerli. Bu gibi çözümlerle ortak hareket ettiğimiz firmalar zorluk yaşamadı, bundan sonraki dönemde de yaşayacaklarını düşünmüyorum. Standart ürünlerimizi depoluyor ve isteyenlere hemen ulaştırarak gerek nakliye gerek diğer etkenlerden dolayı gecikmelerin önüne geçmeye çalışıyoruz. Biliyorsunuz silsile halinde işler yavaşlama periyodunda olduğu için, biz bu şekilde hızlandırma planı ile bu arayı kapatmaya çalışıyoruz. Sektördeki ithalata bağlı firmalarında kendi piyasalarında sıkıntı yaşamamaları adına stoklu çalışmaları gerekir. Sektör ayırt etmeksizin söylüyorum bütün işletmeler her gün yeni müşterilere ulaşmaya çalışırlar. Sürdürülebilirlik için de bunu yaparken ilkeli iş ahlakı ve dürüstlükten asla vazgeçmemeli. Yenilikçi ve gelişime açık olmalı. Aynı zamanda gelişen teknolojiye de sahip olmalı. Ebetteki şüphesiz bu süreçte geleceği okuyup, iş modelini de geliştiren fütürist işletmeler kazanacaktır. Gelişim için değişim, değişim içinse gelişim şart. İnovatif ve bilgiye aç olmak her zaman daha iyi yerlere gelmemizi sağlar. Girişimlerimizi ticari ustalıkla birleştirdiğimizde çok güzel sonuçlara ulaştık. Anahtar performans kriterlerini artık çok daha iyi yönetiyoruz ve bu da firma içinde çok farklı manevra kabiliyetleri kazandırıyor. Çalışma şeklini bildiğimiz birçok firmaya rol model olmaya devam edeceğiz. Dünya markalarıyla iş ortaklığı kurmak ihracat gücümüzü maksimum seviyede tutmak üstlendiğimiz bu sorumluluğun göstergesidir. Ticari kimliğimize yakıştırılmış en güvenilir engelli asansör firması olmak için çok çalıştık gerçekten. Şimdi bunu korumak için daha çok çalışacağız. Ekibime her zaman söylediğim bir şey var, “Gittiğimiz yol doğru fakat gidilecek çok yolumuz var.” Heyecanlıyız, genciz, dinamiğiz; gideceğiz Allah’ın izniyle. Bizi temsil edecek tüm iş ortaklarımızı da Nur Asansör ruhunu yansıtacak kalitede değerlendirip seçiyoruz. Dünya ölçeğinde sektörümüzle ilgili büyük gelişmeler oluyor. Biz de bir köşeden olan biteni izleyemeyip çarkın düzenine katılıyoruz. Ortaya büyük iddialar koyan firmaları takip ediyoruz. Kendimize has edindiğimiz tecrübe ve deneyimle inşallah orta vadede pazardaki büyük bir üretim gücünü de ele alacağız.
 

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2020, 15:19
YORUM EKLE

Polinet

Siemens

Dergiler