Mercedes-Benz Türk, Niğde’deki Yıldız Kızlar’la buluştu

Mercedes-Benz Türk’ün hayata geçirdiği “Her Kızımız Bir Yıldız” projesi kapsamında şehir şehir dolaşarak Yıldız Kızlar’ın kişisel gelişimine destek veren Mercedes-Benz Türk yetkilileri, son olarak 12 Ekim’de Niğde’de Yıldız Kızlar’la bir araya geldi.

Mercedes-Benz Türk, Niğde’deki Yıldız Kızlar’la buluştu
EndüstrideAra - Haber Detay

Mercedes-Benz Türk’ün toplumda kadının güçlenmesi hedefiyle hayata geçirdiği “Her Kızımız Bir Yıldız” projesi çerçevesinde gerçekleştirlilen kişisel gelişim atölyeleri farklı illerde hız kesmeden sürüyor.
Proje çerçevesinde kız çocuklarının eğitime katılımını artırma çalışmaları kapsamında, her yıl 1.000 lise öğrencisine burs veriliyor. Ayrıca üniversiteyi kazanan bursiyerlere de burs desteği devam ediyor. Bugün 60 ilde 200’ü üniversite öğrencisi olmak üzere 1.200 Yıldız Kız burs alarak eğitimine devam ediyor.  

Eğitim bursunun yanı sıra Her Kızımız Bir Yıldız projesinde, bursiyerlerin kişisel gelişimlerine destek olmak amacıyla Yıldız Kızlar’ın yaşadıkları iller de ziyaret ediliyor. 33’üncüsü Niğde’de düzenlenen söz konusu ziyaretlerde bursiyelerin katılımıyla bir kişisel gelişim atölyesi düzenleniyor. Bu atölyelerle Yıldız Kızlar’ın sosyal iletişimleri güçlenirken, özgüven, uyum ve kendini ifade edebilme becerilerine katkı sağlanıyor.
 

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2019, 18:28
YORUM EKLE

Polinet

Vefa

Dergiler