banner1322
x

KÜRESEL KRİZE DİKKAT ÇEKİYOR

Alarko Carrier, bu yıl yedincisini düzenlediği Küresel İklim Değişikliği Fotoğraf Yarışması ile bir kez daha yaşanan doğa sorununa dikkat çekti.

KÜRESEL KRİZE DİKKAT ÇEKİYOR
Endüstrideara

YELİZ YİRMİBEŞ - Küresel iklim değişikliğinin olumsuz etkilerine dikkat çekmeyi amaçlayan Alarko Carrier’ı, bu amaç doğrultusunda düzenlediği Küresel İklim Değişikliği Fotoğraf Yarışması tüm hızıyla devam ediyor. Doğaseverleri bir araya getiren yarışma, 1 Ağustos’ta başladı. Profesyonel veya amatör olarak fotoğrafcılıkla ilgilenmekte olan herkesin katılım gerçekleştirebilidği yarışmaya15 Eylül tarihine kadar katılabilinecek. Yarışmaya katılım için Instagram veya Twitter üzerinden #küreseliklim2020 etiketiyle birlikte “@alarkocarrier” adını kullanarak fotoğraf paylaşmak yeterli. 

İKLİM DEĞİLİKLİĞİNİN YANSIMALARI FOTOĞRAFLANACAK

Yapılan yarışmada finalistlerin hangi fotoğrafların olacağı halk oylaması ve jüri değerlendirmesi sonucunda belirlenecek. Yeryüzünü her geçen gün olumsuz etkileyen iklim değişiklinin yansımaları son yıllarda daha net görülür oldu. Küresel çapta hava ve okyanus sıcaklık ortalamasının artması, kar ve buz erimelerinin yaygınlaşması gibi olumsuzlar iklim değişikliğinin görünün en olumsuz sonuçları arasında yer alıyor. Ülkemizin de dahil olduğu Akdeniz Havzası, küresel iklim değişikliğinin etkileri açısından yerkürenin en hassas olduğu bölgeler arasında yer alıyor. Alarko Carrier da düzenlendiği fotoğraf yarışmasıyla küresel iklim değişikliğinin çarpıcı etkilerini ortaya koymayı ve konuyla ilgili farkındalık yaratmayı hedefliyor. 

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2020, 19:03
YORUM EKLE

Aldağ

ECA

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını