KÖPRÜLEME ALANLARINDA ETKİLİ PERFORMANS

Layher, en zor alanlardaki çalışmalar için özel çözümler üretiyor. Hızlı ve güvenli yapılar oluşturulması için devamlı yatırımlar ve çalışmalar yapan markanın, yeni geliştirdiği ürünü Alüminyum Flexbeam, askı ve köprüleme alanlarında etkili bir performansa sahip olmasının yanı sıra, hafif ve uygulaması kolay bir ürün olması onu birçok konuda avantajlı duruma getiriyor. 

KÖPRÜLEME ALANLARINDA ETKİLİ PERFORMANS
EndüstrideAra - Haber Detay

Layher FlexBeam sistemi; alt yüzey erişimi, döşeme erişimleri ve konsol erişimi için iskele konseptine yeni bir boyut katar. Alüminyum FlexBeam, önceki kafes kirişlerin geleneksel iskele yöntemleriyle zaman alan montajına göre birçok avantaja sahiptir. Geçmişte, askı iskele ve konsol uygulamaları gerektiren bölgelerde, çalışma alanı ve yaya geçit tipi iskele yapılarının inşası, zaman alan kurulum gerektiren bir dizi ağır çelik kafes kirişininin yapıya bağlanma, desteklenme ve bağlama için başka malzemelerin kullanılmasını gerektirmekteydi. Güvenli, ekonomik ve kaliteli yapılar oluşturmaya yardımcı olmak için ürettiğimiz Flexbeam, tüm bunların hızlı montajı kolaylaştıran tek bir üründe gerçekleştiriyor. Yüksek taşıma kapasitesi Alüminyum FlexBeam, yüzey iskelesinin hem asılı hem de dikey olarak verimli bir şekilde monte edilmesini sağlar.

LAYHER ALLROUND İSKELE İLE UYUMLU

FlexBeam, Layher Allround bağlantı yerleri, boyutlarıyla uyumluluk sağlayan bileşenlerle genel uygulama ve destek uygulamaları için tasarlanmış, 280 mm yüksekliğe sahip alüminyum dikdörtgen kutu profilden oluşan bu alüminyum kirişin, çelik 450 kafes kirişe oranla taşıma kapasitesi de yüzde 40 daha fazla. Bileşenler, köprü veya döşeme plakası alt yüzey erişimi için bir askı sistemi içerir. Çeşitli adaptörler, Layher Allround iskelesinin FlexBeam'in üstünde veya altında bağlanmasına izin vererek, gerektiğinde uygun erişim yöntemleri sağlar. Tüm Layher Allround sistemleriyle uyumlu olan bu yeni ürün, betona sabitlenme olanağı da sağlayan yardımcı parçalarıyla pek çok farklı alanda çözüm sunabiliyor.
 
Montaj ve konumlandırma kolaylığı için emniyet klipsli pimler kullanan FlexBeam sistemi, hızlı ve kolay bir şekilde kurulur. Sistem, Layher’in çelik veya alüminyum döşeme sistemlerini doğrudan kirişe entegre ederek anında bir çalışma platformu oluşturacak şekilde tasarlanmıştır.

DAHA FAZLA TAŞIMA YÜKÜ

FlexBeam, 3 metreden 7 metreye kadar uzunluklarda bulunmaktadır. Gerektiğinde kirişler FlexBeam bağlantı adaptörü kullanılarak uçtan uca birleştirilebilir. Destek ve askı için sistem bileşenleri, kiriş uzunluğu boyunca bulunur ve geleneksel kafes kirişlere kıyasla çok daha yüksek taşıma yüküne izin verir. Bu iyi tasarlanmış Flexbeam, birçok farklı durumda son derece esnek olmasını sağlayan bir dizi seçeneğe sahiptir. Borular ve benzeri etkenler nedeniyle ölçülerin değişken olduğu yerlerde, standart iskele ölçülerini uygulamak mümkün olmayabilir. Alüminyum Flexbeam, bu tip kullanımlarda daima etkili bir çözüm sağlar.  Boru hatlarında yapılacak çalışmalarda askı adaptörü doğrudan Flexbeam üzerine bağlanabilir. Daha sonra askı sistemin kendisi standart adaptör, erkek veya dişi adaptör kullanılarak Allround standartlarına göre uzatılabilir. Layher sistem boyutları ve izin verilebilir yük dahilinde istenildiği ölçüde genişletilebilir. 

Layher Alüminyum FlexBeam, endüstriyel uygulamalarda, çıkıntılı (konsollu) alanlarda, köprü ve yol bakım onarım çalışmalarında daha geniş uygulama yelpazesi sunmaktadır. Flexbeam ile yaya ve taşıtlar için geçici güvenli yolları kolay şekilde oluşturmak mümkün. Tasarım ve operasyonel desteğimizin tam avantajıyla ürünlerimize yapılan bu en son ekleme, müşterilerimizin yaratıcılığını ve kabiliyetini daha da geliştirecek. Ayrıca Layher’in ürün geliştirme konusundaki devam eden taahhüdünün net bir kanıtıdır. 
 


 

YORUM EKLE

Polinet

Vefa

Dergiler