banner1013
x

KONUTTA RUS YÜKSELİŞİ

Konut sektörünün turizmde kaybedilen Rus açığını kapattığına dikkat çeken Temeltaş Proje Geliştirme şirketinin Genel Müdürü Ahmet Temeltaş, Ağustos’ta yükselişe geçen yabancı yatırımcı oranında, Rus yatırımcıya dikkat çekiyor.

KONUTTA RUS YÜKSELİŞİ
EndüstrideAra2

YELİZ YİRMİBEŞ LALE - Covid-19 nedeniyle Rusya’dan Türkiye’ye turist akışının önemli miktarda hız kaybettiğine işaret eden Temeltaş Proje Geliştirme şirketinin Genel Müdürü Ahmet Temeltaş, turizm sektörünün, Rus turist akışının hız kaybetmesinden ciddi oranda etkilendiğini söylüyor. Temeltaş, TÜİK’in açıkladığı ağustos konut satış rakamlarına göre, yabancı yatırımcı oranının yüzde 8 ile beklentinin ölçüsünde artışa geçtiğini, bu oranda Rus yatırımcıların payının da arttığını açıklıyor. Konut sektörünün, kan kaybeden turizm sektörünün yaralarını sardığını dile getiren Temeltaş, Türkiye’nin pandemi sürecini güçlü sağlık sistemi ile çok iyi yöneterek dünyada örnekle gösterildiğini aktarıyor. 

“Rus yatırımcı güveni konutta buldu”

Temeltaş, sağlık sektörünün, uluslararası yatırımcıların gözünde güven tazelediğini kaydediyor. Rus yatırımcıların aradıkları güveni, Türk konut sektöründe bulduğunu dile getiren Temeltaş, Ağustos ayında Türkiye’den konut satın alan ülkeler sıralamasında Rusya’nın, 3’üncü sırada yer aldığını kaydetti. Rusların konut alış miktarında da bir yükselişin hâkim olduğunu söyleyen Temeltaş, yabancı yatırımcı oranındaki artışın, henüz bir başlangıç olduğunu, önümüzdeki aylarda bu rakamların daha da yükseleceğini düşündüklerini sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2020, 13:23
YORUM EKLE

Radyo

Bestherm

Dergiler