banner1322
x

"Konfor için detayda doğru çözümleri tercih ettik”"

Babacan Holding CEO Mehmet Babacan, çalışmaların hızla devam ettiği Babacan Port Royal İstanbul projelerinde hem enerji verimliliğini hem de konforu sağlamak adına ısı yalıtımından iklimlendirmeye kadar birçok detayda en doğru çözümleri tercih ettiklerini vurguluyor. 

"Konfor için detayda doğru çözümleri tercih ettik”"
Makine Zirvesi

Babacan Port Royal İstanbul projesi hakkında bilgi verir misiniz? 

Babacan Port Royal İstanbul, gerek sosyal alanlara gerekse toplu taşıma araçlarına yakınlığı nedeniyle önemli bir lokasyonda yer alıyor. Firmamız genellikle kendi arsaları üzerinde proje geliştiriyor. Küçükçekmece Belediyesi’ne bağlı E-5 Yolu üzerindeki ikinci parseldeki arsamız üzerine konumlanan proje metrobüse 5 dakika mesafede. E-5’e 1 dakika, İDO’ya 10 dakika mesafede bulunuyor ve CNR Fuar Merkezi, Dünya Ticaret Merkezi, Bakırköy deniz otobüsü, Ataköy Marina ve Atatürk Olimpiyat Stadı gibi alanlara yakın bir noktada konumlanıyor. Babacan Port Royal İstanbul projemiz 16 bin 500 metrekare arsa üzerinde 814 konut, 50 ticari birimden oluşuyor. Proje 5 blokta 814 daire ve 50 adet ticari üniteden meydana geliyor. Mimari tasarımı dünyaca ünlü Portekizli Addon Grup imzası taşıyan Babacan Port Royal’de alan büyüklükleri 37 ila 267 metrekare arasında değişen stüdyo, 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 daire seçenekleri yer alıyor. Bu bloklardan birini otel, iş merkezi, hastane, üniversite gibi fonksiyonlarda kullanıma uygun olarak planlıyoruz. Bin metrekarelik kapalı sosyal alana sahip olan Babacan Port Royal projesinde sakinlerinin güzel vakit geçirebilecekleri birçok sosyal donatılar plandık.  Bu donatılar arasında fitness, sauna, kapalı yüzme havuzu, hamam, masaj odası, playstation odası, sinema odası, dinlenme odası, oyun odası gibi zengin sosyal donatı alanları mevcut. 16 bin 500 metrekarelik arsanın yüzde 60’ı yeşil alan. Yaklaşık 10 futbol sahası büyüklüğünde kamuya ait yeşil parka komşu ‘Babacan Port Royal’de ayrıca geniş yürüyüş, dinlenme, eğlenme alanları ve süs havuzları da yer alıyor. Son yıllarda çok fazla yüksek katlı yapılar hayata geçirildi. Bu bölgedeki konutların yüksekliği çok fazla değil. Nitekim Babacan Port Royal İstanbul 12 kattan oluşuyor. 

Projenin dış cephesinde nasıl bir çalışma yapılacak? 

Babacan Port Royal İstanbul, sahip olduğu özelliklerin yanı sıra dış cephe tasarımıyla da öne çıkacak bir proje. Projenin mimari tasarımı dünyaca ünlü Portekizli Addon Grup’un imzasını taşıyor. Dış cephede özgün bir tasarım planlandı. Modern bir çizgiye sahip olan blokların dış cephesinde Sinterflex malzemesi kullanacağız. Bildiğiniz gibi Eski İstanbul Havalimanı’nın yerinde kongre merkezi ve geniş bir peyzaj alanı planlanıyor. Dolayısıyla proje bu manzaraya sahip olacak. Tüm bu yönleriyle kullanıcı için Babacan Port Royal İstanbul oldukça avantajlı olacak. Öte yandan müşterilerimize kendi bünyemizde vadelendirme yapıyoruz. Ayrıca konut kredisine uygun… 

Enerji verimliliğin sağlanması için yapılarda ısı yalıtımı gibi birtakım uygulamalar önemli. Bu konuda projede neler yapıyorsunuz?

Hem enerji verimliliğini hem de konforu sağlamak adına ısı yalıtımından iklimlendirmeye kadar birçok detayda en doğru çözümleri tercih ettik. Örneğin konforu maksimum seviyeye çıkarmak adına yerden ısıtma sistemlerini projede kullanacağız. Yerden ısıtma sistemleri evin ısı değerini eşit şekilde dağıttığı gibi enerji verimliliğine de katkı sağlıyor. Bu son kullanıcıya hem maddi hem de konfor avantajı sağlıyor. Dış cephede ise ısı yalıtımına yer vererek enerji verimliliğini maksimum seviyeye çıkartacağız. 
 

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2019, 17:46
YORUM EKLE

Legend Art

Vefa

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını