banner1322
x

Konferans Sisteminin En Yeni Üyesi

Tercümanların genel ihtiyaçları gözlemlenerek geliştirilen DICENTIS Tercüman Ünitesi Bosch Güvenlik Sistemleri tarafından Haziran ayında pazara sunuluyor. Sezgisel kullanımı ve basit olmasının yanı sıra ergonomik tasarımıyla da üst düzey kullanıcı deneyimi vadeden yeni ünite, 100'e kadar tercüme kanalı desteğiyle DICENTIS Konferans Sisteminin bir parçası.

Konferans Sisteminin En Yeni Üyesi
Robot Zirvesi

Günümüzde düzenlenen konferanslarda kurulum ve yapılandırma esnekliğine ihtiyaç duyulması bununla birlikte birden fazla dilin konuşulması,   doğru bir konferans sistemi seçilmesini şart kılıyor. İletişim ürünleri ve sistemleri alanında dünyanın önde gelen tedarikçilerinden biri olan Bosch, dünya çapında uzman tercümanlar ve teknisyenleri gözlemleyerek ve  bu kişilerle görüşerek tercümanların genel ihtiyaçlarını karşılamak üzere DICENTIS Tercüman Ünitesi’ni geliştirdi. DICENTISTercüman Ünitesi, mevcut ve gelecek pazar ihtiyaçlarıyla uyumlu, sezgisel kullanımı ve üst düzey kullanıcı deneyimi sayesinde de tercüman işine en üst düzey özgürlükle odaklanabiliyor. Sistem, kolay ve hızlı bir kurulum ile birlikte yapılandırma özelliğine sahip. Geleceğe yönelik  çözüm için kusursuz üçüncü taraf entegrasyonunu mümkün kılıyor ve modern IP teknolojisi ile üst düzey esneklik sunuyor.

EŞSİZ TASARIM, İDEAL KULLANIM İMKANI

DICENTIS Tercüman Ünitesi’nin eşsiz tasarımı, daha çabuk anlama ve sezgisel kullanım sağlamak adına kaynak ve hedef dilleri yüksek kontrastlı ekran destekli iki dikey hizalı kolonla mantıklı bir biçimde ayırma özelliğine sahip. Harici bir video ekranı HDMI çıkışı sayesinde  eklenebiliyor. Döner düğmeler ve dokunmatik düğmelerin yer aldığı ergonomik tasarım, tercüman masasına bakmanıza bile gerek kalmadan ideal kontrol sağlıyor ve kullanımı kolaylaştırıyor. Böylelikle tercüman, konuşmacıların vücut dilini daha iyi gözlemleyerek tercümeyi en iyi şekilde yapabiliyor. Aynı zamanda görme bozukluğuna sahip tercümanlar için de ünite, özel olarak test ve optimize edildi. 100'e kadar tercüme kanalı desteğiyle DICENTIS Konferans Sistemi’nin bir parçası olan DICENTIS Tercüman Ünitesi’nin  gerçek zamanlı ses ve kontrolü,yüksek kalitesi OMNEO* IP teknolojisiyle sağlanıyor.Üçüncü taraf çözümleriyle bu teknoloji kolay entegrasyonu mümkün kılıyor. DICENTIS Tercüman Ünitesi,  ISO 20109 simultane tercüme ekipmanları standardına tamamen uygun. Sistem ana toplantı odasında ağırlanabilecek katılımcı sayısı aşılırsa ana toplantı odasının bitişiğinde ikincil bir odanın hazırlanmasını mümkün kılıyor. Tüm diller ve tercüman üniteleri DICENTIS Toplantı uygulaması sayesinde, uzaktan yapılandırılıp yönetilebiliyor.
Haziran 2018 itibarıyla DICENTIS Tercüman Ünitesi, dünyanın her yerinde kullanıma sunulacak. 
 

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2019, 14:21
YORUM EKLE

Aldağ

İmmergas

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını