“Köklü değişikliklere ve uygulamalara ihtiyaç var”

Pandemi sürecini değerlendiren BÜTEM Metal Yönetim Kurulu Başkanı Merve Mollamehmetoğlu Keleş, yeni dünya düzenine geçilmesi durumunda köklü değişikliklere ve yeni uygulamalara ihtiyaç olacağını ifade etti.

“Köklü değişikliklere ve uygulamalara ihtiyaç var”
Enerji Zirvesi

Metal asma tavan üretiminde standart olarak ürettiği ürünlerin yanı sıra inovatif ürünleri de ürün gamına ekleyen BÜTEM Metal adına firmanın Yönetim Kurulu Başkanı Merve Mollamehmetoğlu Keleş, pandemi sürecini değerlendirerek evden çalışmaya uygun çalışanlarının evlerinden çalıştığını söyledi. 

Mollamehmetoğlu Keleş, süreç ile birlikte başka bir dünya düzenine geçilmesi noktasında köklü değişikliklere ve uygulamalara ihtiyaç olacağının altını çizdi.

“SÜRECE ADAPTE OLMAK ZAMAN ALIYOR”

Kısa çalışma programına geçtik, home office çalışmasına uygun ekip arkadaşlarımız evlerinden çalışıyorlar. Süreci kabullenme ve adapte olma kısmı, alışkanlıklarımız değiştiği için zaman alıyor. İş kaybı, ithalat olarak gelen hammadde temininde sıkıntı ve iş sürelerinin uzamasına bağlı sahaya çıkamama gibi diğer ekonomik zorluklar da maalesef süreç boyunca yaşanacaktır.

“ÜRETİM SEKTÖRÜNDE İNSAN ESASTIR”

En kısa hali ile açıklayacak olursak; başka bir dünya düzenine geçilecek denen bir noktada, köklü değişiklik ve uygulamalara ihtiyaç olacaktır. Sürecin uzamamasını umuyoruz. Normalleşme ne kadar çabuk başlarsa, hasar o kadar büyümez. Dijitalleşme; bağlı olunan sektöre zaman, değer ve gelişim katıyorsa yadsınamaz ama üretim sektöründe her zaman insan esastır.

“OFİS ORTAMINDA ÇALIŞMAYI TERCİH EDERİM”

Tüm sektörel toplantılarımızı Zoom üzerinden yapıyoruz. Kişisel gelişimle ilgili zaman bulamadığım eğitimlere katıldım ve bize kapılarını açan birçok müzeyi de sanal ortamda ziyaret ettim. Ancak ben ofis ortamında çalışmayı tercih ederim. Ev, ev olarak kalsın.

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2020, 17:21
YORUM EKLE

Sensörmatik

ECA

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını