banner1322
x

KNAUF DİJİTAL DÖNÜŞÜME ÖNCÜLÜK EDİYOR

Dijitalleşmenin artmasıyla birlikte sektörüne bu alanda yeni çözümler sunan Knauf, ürün kataloğuna eklediği BIM (Yapı Bilgi Modellemesi) teknolojisi ile firmaların zamandan ve maliyetten tasarruf etmesini sağlıyor.

KNAUF DİJİTAL DÖNÜŞÜME ÖNCÜLÜK EDİYOR
Enerji Zirvesi

Knauf, BIM teknolojisi ile yapı sektöründe dijitalleşmenin önünü açıyor. Sektöre özel geliştirilen yazılımlarla projelerinin tüm aşamalarında kendine önemli bir yer edinen ve uzun süredir sözleşmelere dahil edilen, BIM teknolojisi, dijital bağlantıları uçtan uca kapsayan yaklaşımıyla sektörü, hızlı gelişen teknolojinin dinamiklerine entegre ediyor. Böylece BIM teknolojisiyle sektör, yapım maliyetlerinden zamana kadar birçok alanda tasarruf elde ediyor.

“OLASI SORUNLARIN ÖNÜNE GEÇİYORUZ” 

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Knauf Türkiye Teknik Satış ve Danışmanlık Yöneticisi Bartu Gökçora, “Müşterilerimizden aldığımız geri bildirimlerle sistemleri sürekli olarak geliştiriyoruz. Yeni ürün ve hizmetlerimizi ürün kataloğumuza ekliyoruz. Knauf Almanya ile olan global iş birliğimizle birlikte global BIM projemize başladık. Bu proje ile uzun zamandır tüketicilerimize hizmet sunuyoruz. Artan dijitalleşme ile birlikte projelere önemli avantajlar sağlamaya devam ediyor. Bu etkiyle BIM, tasarım ve yapım sözleşmelerine dahil ediliyor. Bu durum, özellikle büyük ölçekli proje geliştiren firmaların BIM’e geçişini hızlandırdı. Knauf olarak, BIM’e geçiş yapan firmaların adaptasyonlarına yardımcı olmak amacıyla kuru yapı iş kalemlerini tanımlarken onlara destek verecek BIM modelleri sunuyoruz. BIM hem maliyetten hem de zamandan tasarruf sağlıyor. Ayrıca tasarım süreçlerine operasyonel destek sağlarken çevreye de değer katıyoruz. En önemlisi de olası sorunların önüne geçiyoruz” dedi. 
 

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2021, 09:49
YORUM EKLE

Aldağ

İmmergas

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını