banner1322
x

“Kent kimliğine görsellik ve işlevsellik katıyoruz”

Kent mobilyaları, beton elemanları ve modüler yapılarıyla müşterilerine hizmet verdiklerini belirten Adex Yapı Genel Müdürü Abdulah Ateş, bu çözümleriyle kent kimliğine görsellik ve işlevsellik kattıklarını vurguluyor.

“Kent kimliğine görsellik ve işlevsellik katıyoruz”
Endüstri 40 Zirvesi

Geokent markasıyla özel sektöre ve kamuya (belediyelere) yönelik beton elemanları üretimi yapan Adex Yapı, aynı zamanda MQ Construction marka ismi ile de modüller yapılar konusunda hizmet veriyor. Şehir mobilyaları alanında da çalışmalar gerçekleştiren firma, tüm bu hizmetleriyle kent kimliğine değer katacak çözümler sunuyor. Çalışmaları hakkında bilgi veren Adex Yapı Genel Müdürü Abdulah Ateş, beton sınır elemanları ürünleriyle, araçların park yapmaması amacıyla belli aralıklarla kaldırımlara yerleştirdiklerini, bunların 40-50 çeşit modelini ürettiklerini açıklıyor. Oturma grupları, beton ve ahşap banklar üretimi yaptıklarını ifade eden Ateş; çiçeklikler, barbekü, çeşme, modüler duvarlar gibi ürünlerin de portföylerinde yer aldığını aktarıyor. Çalışmalarıyla kent kimliğine hem görsel zenginlik hem de işlevsellik kattıklarını ifade eden Ateş, standart ürünleri değiştirmenin zor olduğunu, firmalarının bu ürünleriyle katmadeğer kattığının altını çizdi. Ateş, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

Gece karanlıkta yürüyen yayaların siyah olan taşları görmediği için kaza yaşadıklarını belirten Ateş, bu soruna ürettikleri reflektif ürünlerle çözümlediklerini açıklıyor. Modüler duvar çözümleriyle de görsel açıdan beton algısını değiştirdiklerini aktaran Ateş, “Nasıl ki ahşap kelimesi sıcak bir etki yaratıyorsa, beton da aksi şekilde soğuk bir etki bırakır genelde... Biz modüler duvar çözümümüzle betonun soğuk havasını değiştirdik, tasarımımızla ona sıcak bir hava kattık. Bir de elbette tüm ürünlerimize, mümkün olan ölçülerde teknolojik alt yapı da eklemeye çalışıyoruz. Örneğin güneş enerjisinden yararlanmamız, parklara şarj üniteleri koyulması gibi…”

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2020, 17:20
YORUM EKLE

Legend Art

Vefa

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını