“Kaliteli imalat, zamanında teslimat, müşteri memnuniyeti temel ilkemiz”

Çözüm sundukları projelerde kaliteli imalatın, zamanında teslimatın, müşteri memnuniyetinin temel ilkeleri olduğunu belirten ÖRÜMCEK İskele ve Kalıp Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı Oğuzhan Hamdemir, makine parkına ve malzeme yatırımına ağırlık vererek yurt içinde ve yurt dışındaki çalışmalarını arttıracaklarını açıklıyor.

“Kaliteli imalat, zamanında teslimat, müşteri memnuniyeti temel ilkemiz”
Endüstrideara

ÖRÜMCEK İskele ve Kalıp Sistemleri geçmişteki tecrübeleri, AR-GE çalışmaları ve yenilenen ekibiyle yeniden ivme kazanmış, yurt içi ve yurt dışı projeler ile tekrar kendini hatırlatmıştır. Ürün ve hizmet kalitesiyle öne çıkan markanın çalışmalarını, Genel Müdür Yardımcısı Oğuzhan Hamdemir ile konuştuk. 

ÖRÜMCEK İskele ve Kalıp Sistemleri, iskele-kalıp geçmişine tanık olmuş bir kuruluştur. Dünden bugüne yapılanmanız hakkında bilgi verir misiniz?

ÖRÜMCEK İskele ve Kalıp Sistemleri, 1976‘dan beri sektörde ilk olmanın sorumluluğu ve tecrübesi ile ihtiyaca uygun, güvenli çözümler ürettiği için sektöre öncülük etmiş bir kuruluştur. Firmamız geçmişte edindiği tecrübe ve şu anda yaptığı yatırımlar ile, batı standartlarında imalat yapmaktadır.  Montaj, üretim, kalifiye eleman gibi daha birçok konuya önem vermekteyiz. Yenilikçi tavrımızla yolumuza devam ediyoruz.

Sektörün ilki olan firmanız, Ankara’nın yapılaşmasında belli bir döneme tanık olmasıyla da biliniyor. Biraz açıklar mısınız? 

Köklü bir firma olunca tabii ki birçok gelişmeye tanık oluyorsunuz. Biz sadece Ankara’nın değil yurdumuzun birçok iline hizmet etmiş, bu illerin gelişmesine tanık olmuş bir kuruluşuz. Ankara‘da ise birçok viyadük ve köprünün yapım aşamasına tanık olmak, hizmet vermek bizim için gurur kaynağıdır. 

Yatırımlarınızı değerlendirebilir misiniz?

Firmamız, yıllarca yeni patentli ürünler geliştirerek yurt içi pazarına hizmet vermiştir. Şimdi de yurt dışı talepleri ile gerekli standardizasyonları sağlayarak bütün belgelerimizi almış bulunmaktayız. Kendi üretimlerimizi buna göre düzenleyerek, bu TSE belgelerini aldık. Böylece yurt dışından ithal edilen malzemelerin kalitesini yakalayarak bu konuda tercih edilir olduk. Bu bize hem fiyat avantajı hem de ülke ekonomisine katkı sağladı. Ayrıca işini geliştirmek isteyen her kuruluş gibi biz de, makine parkına ve malzeme yatırımına ağırlık vererek sektör içinde payımızı artırmaya çalışıyoruz. 
Sektörünüzle ilgili yeni çıkan ürünleri takip ediyor musunuz?
Sektörünüzü takip etmezseniz geride kalırsınız. Yeni çıkan ürünlerden daha çok kullanıcı istekleri doğrultusunda, AR-GE ve yatırım çalışmaları yapmak daha önemli. Yıllarca bu sektörde olmanın artısıyla işimize kafa yoruyoruz. Daha pratik, hızlı, ekonomik ve emniyetli çözümler üretmek için çabalıyoruz. Örneğin dış cephe için Güvenlikli Kamalı – Flanşlı İskele ve Güvenlikli H İskele kiralık stoklarımızı arttırarak piyasadaki yerimizi koruyoruz. Bunun yanında kalıp altı iskelesi kiralık stoklarımızı yaptığımız yatırımlar sayesinde, daha geniş kullanıcı alanına ulaştık. Kalıp altı ürünlerimiz olan Cup-Lock ve Masa Tipi iskele için gerekli olan TSE belgelerimizle birlikte iddialı konuma geldik.

Müşterilerinizin projelerine özel sunduğunuz hizmet ve çözümleriniz var mı? Satış sonrası hizmetleriniz hakkında bilgi verir misiniz?

Bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz projelerde kaliteli imalat, zamanında teslimat, müşteri memnuniyeti temel ilkemiz olmuştur. Yıllarca ihtiyaca uygun çözümler ürettik, müşterilerimizin ihtiyaçlarını anlayarak çalışmalarımıza yön verdik. Endüstriyel tesislerde karmaşık yapılara çözüm ürettik.  Bu tecrübemize ve imalata önem verdiğimizi gösterir. Nitekim çırağı olmadığınız işin patronu olamazsınız! İşin mutfağı bizim önem verdiğimiz konudur. Kiralık ve satış sonrası şantiye desteği vererek hizmet vermekteyiz. Örümcek İskele ve Kalıp Sistemleri firması olarak perde ve kolon kalıpları; perde kalıbı (H20), dairesel perde kalıbı (H 20), tek yüzlü perde kalıbı (H 20), tek yüzlü perde kalıbı (H 20), modüler perde kalıbı (PLY), kolon kalıbı (H20), ayarlanabilir kolon kalıbı (H20), dairesel kolon kalıbı, elevasyon kalıbı, Tırmanır Kalıp; Tırmanır konsol, tırmanır şaft platformu, malzeme taşıma platformu, Kalıp Elemanları; H24 ahşap kiriş, plywood, Dış Cephe İskelesi; Kamalı -flanşlı iskele (TS EN 12810-1), H İskele (TS EN 12810-1), Cup-Lock İskele (TS EN 12813), Kalıp Altı İskelesi; Kamalı -falanşlı iskele (TS EN 12813), cup-lock iskele (TS EN 12813), masa iskele (TS EN 12813), kovanlı kule iskele, teleskopik dikme (TS EN 12813), masa iskele (TS EN 1065), DĞŞER Kafa, Mobil İskele; kamalı -flanşlı iskele (TSEN 1004), alüminyum iskele, logo iskele, Güvenlik; kenar koruma paneli (TS EN 13374), güvenlik ağı ürünlerimizle müşterilerimize çözüm sunuyoruz. 
 
 

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2019, 01:33
YORUM EKLE

Aldağ

Vefa

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını