banner1322
x

Kalıp yatırımları ile alüminyumda yeni ürün üretimi gerçekleştirdi

Arfen Grup, Arfen Alüminyum markasına yaptığı kalıp yatırımları ile ürün gamını geliştirdi. Arfen Grup Yönetim Kurulu Başkanı Gültekin Dönmez, bu ürün gruplarının gerek yurt içi, gerekse yurt dışı pazarına sunumunu hızlandırarak, alüminyum sektöründe istedikleri yere gelmeyi hedeflediklerini vurguluyor. 

Kalıp yatırımları ile alüminyumda yeni ürün üretimi gerçekleştirdi
Endüstri 40 Zirvesi

Arfen İnşaat ve Arfen Köprü firmalarına yaptığı yatırım ile Arfen Alüminyum’u da ekleyen Arfen Grup, ilk günden bu yana Ar-Ge çalışmalarıyla birçok ilke imza atmış bir marka. Arfen Alüminyum ile müşterilerini yeniliklerle buluşturmaya devam edecek olan markanın çalışmalarını, Yönetim Kurulu Başkanı Gültekin Dönmez ile konuştuk. 

20 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren Arfen’in geçmişten bugüne çalışmalarını öğrenebilir miyiz? 

Firmamız 1999 yılında kuruldu. Kurulduğu günden bu güne yapı ve sanayi sektörünün ihtiyaçlarına yüksek kalite standartlarında çözüm üretmekte , sadece iç piyasada değil uluslararası pazarlarda da iş ortakları ile birlikte önemli başarılara imza atmaktadır. Bu başarının altında "kalitede süreklilik ve müşteri odaklı yaklaşımı” ilke haline getiren ve bu çizgisinden taviz vermeyen şirket politikası yatmaktadır.

Sürekli yeni yatırım ve geliştirmeler ile  yüksek kalite standartları ile üretilen Arfen dilatasyon profilleri, Arfen Köprü genleşme profilleri ve mesnetleri, Arfen  dekorasyon profilleri, Viny duvar ve köşe koruma sistemleri, alüminyum  paspas sistemleri , Hydroflex dilatasyon ve pah bantları ile yapı sektörünün ihtiyaçlarına cevap vermektedir. Bununla birlikte, makine ve teçhizat donanımlarının yüksek oluşu sayesinde farklı sektörlerin ara mamül ihtiyaçlarına cevap vermektedir. Sadece yurt içinde değil 50 ülkede sayısız projelere imza atılmıştır. Arfen çatısı altında üretilen ürünler  uzun yıllar sorunsuz şekilde kullanılmaktadır.

Ürün gamınız hakkında bilgi verir misiniz?

Arfen Grup bünyesinde üç farklı firma bulunmaktadır. Bu firmaların ürün grupları aşağıdaki gibidir. Arfen Alüminyum; standart profiller, doğrama profilleri, ayarlanabilir kapı kasaları, seramik giydirme cephe profilleri, menfez ve güneş kırıcılar, denizlik profilleri, cam baza sistemleri. Arfen İnşaat; dilatasyon profilleri, duvar ve köşe koruma sistemleri, paspas sistemleri, dekorasyon profilleri. Arfen Köprü ; köprü genleşme derzleri ve elastomerik mesnetler.

TPE Dilatasyon Bandının kullanım alanı ve özellikleri hakkında bilgi verir misiniz?

Hydroflex TPE Dilatasyon Bandı, dilatasyon boşluklarının, ısıl genleşme derzlerinin ve çatlakların yalıtımında kullanılan yüksek elastikiyete sahip dilatasyon bandıdır. Delikli ve deliksiz olarak 150 mm, 200 mm, 250 mm, 300 mm, 400 mm genişliklerde 1 mm ve 1,50 mm kalınlıklarda üretilmektedir. Tüm bina dilatasyonlarında, temellerde ve perdelerde toprak altında kalan kısımlarda, su yapılarında, tünellerde ve menfezlerde, radye-perde ve perde-perde soğuk derzlerinin su yalıtım uygulamalarında kullanılmaktadır. Epoksi yapıştırıcı ile kolay uygulama, yüksek elastikiyete sahip formülasyon, yüksek yapışma mukavemeti, bitkisel köklere dayanıklı, ozona-mazota ve yağa dayanıklı, geniş sıcaklık aralığında yüksek performans, ısı ile birbirlerine bağlanabilme özelliklerine sahiptir.

Çözüm sunduğunuz diğer projelere örnek verir misiniz, bu projelerde hangi ürünlerinizle yer aldınız?

RMİ – Bursa Şehir Hastanesine, sedye çarpma bantları ve köşe koruma sistemleri; RMİ – İkitelli Şehir Hastanesine, sedye çarpma bantları ve köşe koruma sistemleri, Tepe İnşaat – Kartal And Pastel projesine, dilatasyon profilleri; Ant Yapı – Kartal Manzara Adalar projesine dilatasyon profilleri, Torunlar GYO - 5.Levent projesine, dilatasyon profilleri ve alüminyum süpürgelik; Kalyon inşaat – Kartal Lütfi Kırdar Eğt. ve Araş. Hastanesine, sedye çarpma bandı ve köşe koruma sistemleri; Nurol GYO – Güneşli Nurol Park projesine dilatasyon profilleri ile hizmet verdik. 

İhracat çalışmalarınız hakkında bilgi verir misiniz?

Yaklaşık 45 ülkeye ihracat yapmaktayız. Öncelikli hedefimiz, bu ülkelerdeki çalıştığımız noktalardaki satış rakamlarımızı arttırmak. Bunun yolu da teknik ürünler sattığımız için çalıştığımız noktaların teknik donanımını arttırarak bölgelerindeki tüm detayları çözebilecek noktaya getirmektir. Ayrıca çalışamadığımız ülkeler ve bölgelerde de pazarlama faaliyetlerini arttırmayı planlıyoruz.

Yeni ürün ya da yatırım çalışmalarınız hakkında bilgi verir misiniz? 

Arfen Grup olarak en büyük yatırımlarımızdan biri Arfen Alüminyumu kurmak oldu. Çok ciddi kalıp yatırımları yaparak yeni ürün gruplarına girdik ve bu ürün gruplarının gerek yurt içi, gerekse yurt dışı pazarına sunumunu hızlandırarak alüminyum sektöründe istediğimiz yere gelmeyi hedefliyoruz. Daha önceden İstanbul Hadımköy’de bulunan Arfen Köprü firmamızı, gelen taleplere cevap verebilecek şekilde daha büyük fabrikaya İzmit Dilovası’na taşıdık.
Arfen İnşaat olarak da mevcut ürün gruplarımızda çeşitliliği arttırarak alternatifli ürünler sunmaya devam diyoruz. Arfen olarak bizler Türkiye’de birçok yapı malzemesi grubunda ilk üretici olmanın gururunu yaşıyor ve bu özelliğimizi uzun yıllar sürdürmek için Ar-Ge çalışmalarını yapmaya devam ediyoruz.

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2020, 11:59
YORUM EKLE

Sensörmatik

Vefa

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını