KALESERAMİK İŞBAŞI EĞİTİM PROGRAMIYLA İSTİHDAMI ARTIRACAK

Kaleseramik, yeni yılda toplamda 800 kişilik işbaşı eğitim programı başlatacak. Programın ayrıntıları belli oldu.

KALESERAMİK İŞBAŞI EĞİTİM PROGRAMIYLA İSTİHDAMI ARTIRACAK
Endüstri 40 Zirvesi

Son 6 ayda 600'den fazla işe alım gerçekleştiren Kaleseramik, 2022'de de istihdam artışını desteklemek için harekete geçti.

Çanakkale merkezli şirket ile Çanakkale İŞKUR tarafından düzenlenecek işbaşı eğitim programlarıyla toplamda 800 kişi, seramik karo vitrifiye imal işçisi ve mekanik bakım elemanı meslekleri ile seramik piyasasına adım atmış olacak.

EĞİTİME KATILANLARA ÖNCELİK VERİLECEK

Toplam 6 ay devam edecek eğitimlerin ardından eğitime katılanların en az yüzde 50'si Kaleseramik tarafından işe alınacak. Daha sonraki işe alımlarda da eğitim alan adaylar öncelikle tercih edilecek.

Yeni yılda başlayacak programlara başvurmak isteyen adaylar, firmanın Çan Fabrikası'na ve Çanakkale İŞKUR İl Müdürlüğü'ne müracaat edebilecek.

YAN HAKLARDAN YARARLANABİLECEKLER

Şirketin Çan ve Semedeli bölgelerindeki üretim tesislerinde düzenlenecek eğitimler boyunca adaylar pek çok yan haktan faydalanabileceği gibi ayrıca adaylar için Bayramiç ve Biga'dan da servis kaldırılacak.

Eğitimler, günde en fazla 8 saat olmak üzere ve haftada 6 günü ve 45 saati geçmeyecek şekilde 3 vardiya planı ile gerçekleştirilecek. (AA)

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2021, 11:02
YORUM EKLE

Aldağ

Vefa

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını