banner1339
x

KALEKİM’E "SIFIR ATIK BELGESİ VERİLDİ

Kalekim'in Isparta fabrikası "Sıfır Atık Belgesi" almaya değer görüldü

KALEKİM’E "SIFIR ATIK BELGESİ  VERİLDİ
Endüstri 40 Zirvesi

İSTANBUL (AA) - Çevre Bakanlığı’nın Sıfır Atık Projesi kapsamında faliyete geçirdiği uygulamalarıyla, Isparta fabrikasına "Sıfır Atık Belgesi" almaya değer görüldü..

Kalekim tarfından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamaya göre, çevrenin korunması ve çevre bilincinin yaygınlaştırılması konularında gösterdiği çabalardan ötürü 2012 senesinde “En Temiz Sanayi Tesisi” ödülüne sahip olan Kalekim Isparta fabrikası, şimdi de sıfır atık yönetimi çalışmalarıyla “Sıfır Atık Belgesi” almaya hak kazandı.

Açıklamada görüşlerine başvurulan Kalekim Genel Müdürü Timur Karaoğlu Kalekim’in çevre politikası ve sürdürülebilirlik yaklaşımı hakkında bilgi paylaştı. Karaoğlu, şöyle devam etti::

"Kaynakların, sağlıklı ve verimli bir biçimde kullanılması, atıkların kaynağında azaltılması ve ayrıştırılarak geri kazanılması kapsamında yaptığımız sıfır atık yönetimi çalışmaları neticesinde bu belgeyi almaya hak kazandık. Sektöre liderlik eden bir şirket olarak, toplumsal sorumluluk anlayışımız konusunda özenli olmaya gayret gösteriyoruz. Müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerine en doğru cevabı verebilmek için tüm faaliyet alanlarımızda 'Daima en iyi' olmayı ilke ediniyoruz. Şirket olarak, ülkemizde sürdürülebilir bir büyümeyi başarmanın yolunun sürekli iyileştirme ve geliştirmeden geçtiğinin bilincindeyiz. Bu nedenle, 'Başka bir dünya yok, dünyayı kurtarabilmek için yapılacaklar çok' prensibinden hareketle, doğal kaynak kullanımında oldukça duyarlıyız. Atıklarımızı kaynağında ayrıştırıp tekrar doğaya kazandırma çalışmaları yapıyoruz. Yasal mevzuatlara uyum çerçevesinde, çevre, eğitim, iş sağlığı ve güvenliği, müşteri memnuniyeti konularında sorumluluğumuzun farkında bir firma olarak, sürekli en iyiyi hedefliyoruz."

Açıklamada iletilen bilgiye göre, "Sıfır Atık Belgesi" sıfır atık konusunda kendi bünyesinde çalışma ekibini oluşturan, yönetmelikte belirtilen değerlendirilebilir atıkların ayrı toplama sistemini kuran, sistemin kurulması ve işletilmesine ilişkin eğitimlerini tamamlayan, sıfır atık bilgi sistemine kaydolarak veri girişi sağlayan kurum/kuruluş ve mahalli idarelere veriliyor.

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2020, 13:10
YORUM EKLE

Aldağ

TK Elevator

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını