banner1322
x

İSTANBUL’UN KATI ATIĞINI TOPLAYACAK

Büyükçekmece Belediyesi, daha düşük maliyetlerle ve daha etkin katı atık toplama hizmetleri sunabilmek için araç filosuna toplam 23 adet Mercedes-Benz kamyon ekledi. 

İSTANBUL’UN KATI ATIĞINI TOPLAYACAK
Endüstrideara

YELİZ YİRMİBEŞ - Satış işlemleri Devlet Malzeme Ofisi kanalıyla yapılan; 15 adet Actros 1832L 4x2 çöp aracı, 1 adet Atego 1018 4x2 çöp aracı ve 7 adet Atego 1518 4x2 damperli kamyonun hizmete alınışları Büyükçekmece Belediyesi’nin Güzelce Fen İşleri Müdürlüğü’nde Belediye Meclis üyeleri, muhtarlar ve Belediye mensuplarının da dahil olduğu geniş katılımlı bir törende coşkuyla kutlandı. Bu etkinlikte araçlar, Mercedes-Benz Türk Kamyon Kamu Satış ve İhracat Grup Müdürü Bülent Tarhan ve Hidro-Mak Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bazmanoğlu tarafından; Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Başkan Yardımcısı Başak Sancar, Temizlik İşleri Müdürü Hasan Ertürk, Destek Hizmetler Müdürü Uğur Salman ve Araç Bakım Yönetim Amiri Ufuk Kıra’ya teslim edildi. Kaynakları doğru şekilde yöneterek halka en iyi, en kaliteli hizmeti sunabilmek için çalıştıklarını açıklayan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, filolarına ekledikleri kamyonlarla bugüne kadar hizmet alımı suretiyle gerçekleştirdikleri katı atık toplama hizmetlerini belediyelerine ait modern araçlarla çok daha ekonomik ve etkin şekilde gerçekleştireceklerini aktardı. 

AMAÇ KAZALARIN ÖNÜNE GEÇİLMESİ

Büyükçekmece Belediyesi’nin 2017’de 11 adet Arocs 3332K 6x4’ü bünyesine katmasıyla başlayan işbirliklerinin, bugün 23 yeni aracın daha filoya katılması sonucuyla, araç parkında bulunan Mercedes-Benz sayısının 34 adede yükselmesi ile daha da güçlendirdiğini belirten Mercedes-Benz Türk Kamyon Kamu Satış ve İhracat Grup Müdürü Bülent Tarhan, filoya eklenen Actros 1832L araçlarının kamu hizmetleri ve temizlik sektörü için özel olarak tasarlandığını aktardı. Tarhan, Katı Atık Toplama sektöründe bir ilk olarak önüne çıkan hareketli yayalarda otomatik olarak fren yapan Actros 1832L sayesinde, şehir içinde yaya veya bisikletlilerin karıştığı kazaların önüne geçilmesini amaçladıklarını ifade ederek alçak kabin tasarımı, şoförün geniş görüş açısı ve yüksek yük taşıma kapasitesiyle Actros 1832L’yi temizlik sektörünün en modern ve güvenli araçlarından biri olarak tanımladıklarını söyledi. Tarhan, şehir içi kullanım için özel olarak tasarlanan Atego 1518 ve Atego 1018 araçlarının ise üstün manevra kabiliyeti ve alçak tasarımları sayesinde dar sokaklarda sorunsuz şekilde katı atık toplanmasını sağlarken düşük işletme giderleri ile de ekonomik araçlar olduğunu belirtti. 
 

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2020, 07:52
YORUM EKLE

Aldağ

İmmergas

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını