İstanbul Tower 205 LEED Platinum kalitesinde

Metal Yapı Konut Genel Müdürü Akın Karali, İstanbul Tower 205'in LEED Platinum kalite standardına sahip, tamamen çevreci ve tasarruf odaklı bir bina olduğunu vurguluyor.

İstanbul Tower 205 LEED Platinum kalitesinde
Robot Zirvesi

LEED Gold Sertifikasına sahip olan projede bu kapsamda nelere dikkat edildi ve hangi çalışmalar yapıldı?

İstanbul Tower 205, 'LEED Platinum' kalite standardına sahip, tamamen çevreci ve tasarruf odaklı bir bina. İnşaat atık yönetimi, geri dönüşümlü malzeme kullanımı, maksimum gün ışığı kullanımı, gri su kullanımı, yenilebilir enerji, işletme yönetimi gibi her alanda sürdürülebilirliğe ve kaynakların verimli kullanılmasına büyük önem verdik. Tüm çalışmalarımızı da bu doğrultuda planladık ve hayata geçirdik.

İstanbul Tower 205 iki ödülle başarısını taçlandırdı. Bu başarınızı, ödülün hikayesini öğrenebilir miyiz?

Şirketimiz tüm projelerimizde her detayı incelikle planlayıp, yüksek standartlı teknolojiyle modern mimari anlayışı başarılı bir şekilde bütünleştiriyor. Aynı anlayışla inşa ettiğimiz İstanbul Tower 205’i Empire State, Lotte Super Tower, Freedom Tower gibi dünyadaki ikonik binaların yaratıcısı olan SOM ile birlikte tasarladık. Bir mühendislik ve mimarlık harikası olan yapı, bulunduğu alanı daha da güzelleştiren hem estetik, hem yaratıcı hem de kullanışlı bir bina.  Teknolojiyi kucaklayan kusursuz bir yapı olması, uluslararası teknik kriterlere göre tasarlanması, 'LEED Platinum' kalite standardına sahip, tamamen çevreci ve tasarruf odaklı bir bina olması gibi özellikleriyle sadece şehrin değil dünyanın simge binaları arasında yer alacak bir yapı. Bütün bu üstün özellikleri ödülle taçlandırmak istedik. Bu sebeple sektöre değer katan, başarılı, kaliteli, sürdürülebilir projeleri motive eden ve uluslararası platformda da önemli bir yere sahip olan “European Property Awards’a başvurduk. 2016 Sign of the City Awards'ta ‘Devam Eden En İyi Ofis’ ödülünü kazanan projemiz, “European Property Awards’ta “En İyi Ticari Yüksek Bina” ile “En İyi Ofis Geliştirme” kategorilerinde iki ödüle layık görüldü.

Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2018, 14:11
YORUM EKLE

Aldağ

Vefa

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını