İSTANBUL MEYDANLARINI TASARLAYACAK İSİMLER BELİRLENDİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki İstanbul Planlama Ajansı’nın organize ettiği İstanbul Meydanlarına Kavuşuyor konulu yarışmada kazanan projelerin sahipleri mimarlara ödülleri takdim edildi.

İSTANBUL MEYDANLARINI TASARLAYACAK İSİMLER BELİRLENDİ
Robot Zirvesi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin bünyesinde yer alan İstanbul Planlama Ajansı'nın organize ettiği Taksim, Bakırköy ve Kadıköy meydanları ile Salacak kıyı bandı için düzenlenen yarışmada tasarım projelerinin birincilerine gerçekleşen törende ödülleri takdim edildi. Bakırköy Meydanı ile ilgili kazanan projenin ekip temsilcisine ödülü İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu tarafından verildi

TAKSİM MEYDANI İÇİN DÜZENLENEN YARIŞMANIN GALİBİ BELLİ OLDU

İstanbul ve Türkiye tarihinin en önemli sembollerinden Taksim Meydanı için düzenlenen yarışmanın galibi, 15 sıra numaralı proje olarak ödüle layık görüldü. Söz konusu ödülü Şerif Süveydan, Burcu Sevinç Yılmaz, Rıfat Yılmaz, Süleyman Yıldız, Sezer Bahtiyar, Murat Güvenç ve Herman Salm’dan oluşan ekibe takdim edildi. Bakırköy Meydanı’nın yapımının, 9 sıra numarasıyla yarışmaya katılan projenin mimarları Ali Önalp, Elif Tan, Güney Gültekin, Burak Yardımcı, Erhan Arslan ve Hatice Kübra Öztürk'ün üstlenerek çalışmaların gerçekleşeceği açıklandı. Kadıköy Meydanı'nın ise 26 sıra numaralı projenin sahipleri Selahattin Tüysüz, Hasan Sıtkı Gümüşsoy, Erhan Vural, Pelin Tüysüz, Nursen Gümüşsoy Kısar ve Serkan Sınmaz tarafından yeniden şekillendirilerek hayat bulacak. Salacak kıyılarının çehresini değiştirecek 42 sıra numaralı projenin uygulayıcıları ise; Mehmet Cemil Aktaş, Pınar Kesim Aktaş, Rümeysa Konuk, Ecem Sevin, Şeyma Kahraman, Ezgi Umut Türkoğlu ve Başak İncekara’nın olacağı açıklandı. (AA)
 

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2021, 17:15
YORUM EKLE

Aldağ

İmmergas

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını