İspanya’da tiyatro binası, Gürcistan’da gökdelen Saray’la giydiriliyor

Üretiminin yaklaşık yüzde 40’ını yurt dışına ihraç eden Saray Alüminyum ihracat hedefini büyütüyor. 2018 yılı sonunda ihracat gelirinin 60 milyon ABD Doları tutarında gerçekleşeceğini belirten Saray Grup Yönetim Kurulu Üyesi Talin Saraylı Dikici, ürettikleri A2 ve B1 sınıfı kompozit panellerin yüksek yangın güvenliği ve dünyada en uzun garanti süresine sahip en dayanıklı boyası olan PVDF boya ile kaplı olması gibi nedenlerle yurt dışında büyük ilgi gördüğünü belirtiyor.

İspanya’da tiyatro binası, Gürcistan’da gökdelen Saray’la giydiriliyor
Robot Zirvesi

Talin Saraylı Dikici, “B1 ve A2 sınıfı yangına dayanıklı alüminyum kompozit paneller, nanokompozit panel, PVDF esaslı dayanıklı boya, alüminyum cotta dış cephe kaplama malzemesi gibi birçok yeniliği Türkiye’de ilk defa pazarla biz buluşturduk. Bunlar aynı zamanda uluslararası kalite standartlarına uygunlukları nedeniyle yurtdışında da en fazla tercih edilen ürünlerimiz. İhracat yelpazesine bu yıl eklediğimiz SARAYROLL markalı panjur ve kepenk sistemlerimiz ise maksimum ses ve ısı izolasyonu sağlaması, üstelik tüm pencere ve kapı sistemleriyle uyumlu olması nedeniyle pazarda büyük rağbet gördü” diyor.

Dikici, yurt dışında özellikle büyük mimari projeler tarafından tercih edildiklerini gururla belirtiyor: “Gürcistan’ın Batum kentinde Porta BatumiTower, Bosna Hersek’in Ilidža kentinde Hotel Hills, İspanya’nın Valencia kentinde La Rambleta tiyatro binası… Bütün bunlar yeni tamamlanmış, tamamen Saray ile giydirilmiş, yapılar. Bu yapılar bize sevinç ve gurur veriyor.”

Saray Alüminyum’un iç ve dış cephe çözümleri sunan yenilikçi ürünleri dünyada 50’yi aşkın ülkede tercih ediliyor, modern mimarinin en etkili örneklerinde kullanılıyor. Saray’la giydirilen yapılar arasında, bulunduğu kentle özdeşleşen ve onun çağdaş kimliğine renk katanrezidanslar, iş merkezleri, oteller, gökdelenler, tiyatro binaları yer alıyor.  

Talin Saraylı Dikici, ihracattaki başarılarını fiyat-kalite performansına bağlıyor:“En önemli dayanağımız Avrupa normlarına uygun üretim çizgimiz. Sayısız kalite belgemiz var ve her geçen gün bunlara yenilerini eklemek, üretim sistemlerimizi daha da mükemmelleştirmek için önemli mesai harcıyoruz. Çünkü dünyayla yarışıyoruz. Üstelik yalnızca teknik açıdan üstün olmak yetmiyor, yurtdışında ürünün çevre performansı da son derece önemli… Sürdürülebilir bir bakış açısı ve sorumlulukla üretmiyorsanız dünyada var olamıyorsunuz. Ürünün hammaddesinin doğadan elde edilmesinden üretimine ve kullanım süresi dolduğunda bertaraf edilmesine kadar olan tüm süreçlerin şeffaf ve bilimsel bir yaklaşımla hesaplanması ve değerlendirilmesi gerekiyor. Bu konuda Türkiye yapı sektörü için örnek teşkil ettiğimiz gibi, uluslararası standartlara bağlı kalarak global pazarlarda da avantaj sağlıyoruz.”


Talin Saraylı Dikici, üretim tesislerinde, yılda 3,5 milyon metrekare alüminyum kompozit panel, 30 bin ton alüminyum profil, 20 bin ton PVC profil ürettiklerini ve bu üretimin yaklaşık %40′ını Avrupa, Afrika, Orta Doğu ve Asya'da 50’yi aşkın ülkeye ihraç ettiklerini vurguluyor. Farklı coğrafyalardaki tüketicilerin istek ve ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunduklarını belirten Dikici, bu yıl ayrıca yurtdışındaki yetkili bayi ağına ciddi yatırım yaptıklarınınve sektörün nabzını tutan fuarlara katılarak hizmet ve ürünleri tanıttıklarının altını çiziyor. Saray Alüminyum’un sektör profesyonelleri ile buluşacağı önümüzdeki dönem fuarlar arasında İngiltere’nin Birmingham şehrinde düzenlenen Avrupa’nın en büyük Yapı&İnşaatnetworking platformu “UK Construction Week’’ ve İspanya’nın Madrid kentinde düzenlenen VETECO Fuarlarıbulunuyor. 
 

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2018, 18:01
YORUM EKLE

Sensörmatik

Vefa

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını