İskele aksesuarların kalitenin sağlanmasında önemi nedir?

Bijonsan El Aletleri Genel Müdür Mehmet Öztürk, iskele kalıp aksesuarlarının önemine dikkat çekerek, çalışmaları hakkında bilgi verdi.

İskele aksesuarların kalitenin sağlanmasında önemi nedir?
Endüstri 40 Zirvesi

Uzun yıllardır inşaat iskele ve kalıp sektörünün önde gelen isimlerinden biri olan BİJONSAN, kurulduğu 1980’li yılların başında küçük bir atölye olarak, zamanın ihtiyacı çeşitli oto, tarım ve sanayi sektörünün ihtiyaç duyduğu yedek parçaları üreterek sanayide yerini aldığını belirten Bijonsan El Aletleri Genel Müdür Mehmet Öztürk, birkaç ortaklı yapıdan oluşan şirketin ortaklarının farklı branşlarda faaliyet göstermek istemeleri üzerine BİJONSAN tarafımca devralınarak, inşaat iskele ve kalıp aksesuarları üretimi yapmaya başladığını açıklıyor. Bugün firmalarının Türkiye'deki ve yurt dışındaki partnerleri ile yoluna bu sektörde devam ettiğini belirten Öztürk sorularımızı yanıtladı.

İskele ve kalıp sistemlerinizin iş güvenliğine katkısı nedir?

Geleneksel tahta ve ağaç payandalardan yapılagelen iskele ve kalıpların gerek dayanıksızlığı gerekse güvenli olmaması ve inşaat kalitesi ile binaların yükselmesi teknolojiyi metal kullanımına zorunlu kılmıştır. İskele ve kalıplar bundan böyle metal borular kullanılarak imal edildiğinden bunların güvenle kurulmasında aksesuarların (bağlantı ve ayar elemanları) imalatı ve kullanılması da sistemin oluşmasını ve güvenliğin sağlanmasını da garanti altına almıştır.

Yakın zamanda pazara sunduğunuz yeni bir ürününüz oldu mu ya da olacak mı? Hedeflerinizi öğrenebilir miyiz?

Sanayi sektörünün sürekli gelişmeye ve teknolojik yeniliklere açık bir sektör olduğu gerçeğinden hareket ederek, şirketimiz AR-GE departmanınca farklı projeler deneme aşamasındadır. Ancak içinde bulunduğumuz krizin aşılması sonrası şimdilik kaydıyla bizde saklı kalması gereken bu sistemler öncelikle sizlerle paylaşılacaktır.

Çözüm sunduğunuz projelere örnek verir misiniz?

Çözüm sunduğumuz projelerin anlatımına sıra gelince, ülkemiz ve yurt dışı müşterilerimizin yerleşik bulunduğu Rusya, Ukrayna, Gürcistan, Litvanya, Bulgaristan, Lübnan, BAE, Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Türkmenistan, Fas, Tunus, Cezayir gibi ülkelerdeki büyük projelere bakmak yeterli olacaktır.

İskele ve kalıp sektörüne güvenli çözümler sunuyor

Bijonsan El Aletleri uluslararası standartlara sahip inşaat iskele ve kalıp aksesuarları ile sektöre güvenli çözümler sunuyor.

https://www.stendustri.com.tr/insaat-ve-malzeme/iskele-ve-kalip-sektorune-guvenli-cozumler-sunuyor-h105662.html

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2020, 16:15
YORUM EKLE

Legend Art

Vefa

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını