ISI YALITIMIYLA ENERJİ VERİMLİLİĞİ MÜMKÜN!

Toplam enerjinin yüzde 40’ndan fazlasının yaşam alanlarında tüketildiğine dikkat çeken Halimoğlu Fasarit Boya Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı K. Ozan Kaya, binalarda ısı yalıtımı uygulanarak enerji verimliliğinin sağlanabileceğini söyledi.

ISI YALITIMIYLA ENERJİ VERİMLİLİĞİ MÜMKÜN!
Robot Zirvesi

İnşaat sektörüne güvenilir, yüksek nitelikli, sorun çözücü katma değerli ürünler sunan Halimoğlu Fasarit Boya Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı K. Ozan Kaya, enerji verimliliğinin sağlanmasında ısı yalıtımının önemine dikkat çekti. Ülkemizde toplam enerjinin yüzde 40’ndan fazlasının yaşam alanlarında tüketildiğini belirten Kaya, “Tüketilen bu yüzde 40’lık bölümün de yaklaşık yüzde 80’i ısıtma ve soğutma için harcanmaktadır. 

"KONUTLARDA TASARRUF YALITIMLA BAŞLAR"

Artan doğalgaz faturalarını dengeleyebilmek için tüketicilerin konutlarına ısı yalıtımı yaparak enerji verimli hale getirmeleri mümkün. Böylelikle hem ülke bütçesine hem de aile bütçelerine katkı sağlayacaklardır. Konutlarda gerçek tasarrufun yalıtımla başladığını unutulmamalıdır. Son zamlarla daha da artan doğalgaz faturasını yüzde 50 azaltmanın tek yolu, yaşadığımız binalara ısı yalıtımı uygulamaktır.” dedi.

Su bazlı iç ve dış cephe boyaları üretimiyle başladığı üretimde 2002 yılında çimento esaslı yapı kimyasallarını ürün gamına eklemesi ile geniş bir yelpazede inşaat sektörüne çözüm sunmaya başlayan Halimoğlu Boya, İstanbul Kayabaşı ve Hadımköy’de olmak üzere iki üretim tesisiyle üretimini gerçekleştiriyor. Kayabaşı üretim tesislerinde Thermo-Tec dış cephe ısı yalıtım sistemleri, Cera-Tec seramik yapıştırıcı ve derz dolguları, Aqua-tec su izolasyon ürünleri, Floor-Tec zemin kaplama sistemleri ve Restore tamir harçları üretirken; Hadımköy üretim tesislerinde ise su bazlı dekoratif iç ve dış cephe boyaları, akrilik esaslı duvar macunları, tekstürlü boyalar ve hazır dekoratif sıvaların üretimini yapıyor. 
 

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2021, 20:47
YORUM EKLE

Legend Art

İmmergas

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını