banner1322
x

İŞ HAYATINDAN ÇIKARDIĞI 5 DERSİ ÖĞRENCİLERE ANLATTI

Vaillant Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü Erol Kayaoğlu, Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik Kulübü’nün düzenlediği Management Study with Executives (MSE), zirvesinde gençlerle buluştu.

İŞ HAYATINDAN ÇIKARDIĞI 5 DERSİ ÖĞRENCİLERE ANLATTI
Enerji Zirvesi

Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik Kulübü tarafından düzenlenen Management Study with Executives (MSE) zirvesi, kariyer yolculukları ile örnek isimleri ağırladı. Vaillant Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü Erol Kayaoğlu, dijital ortamda gerçekleştirilen zirvede, kendi kariyer yolculuğundan, Vaillant’ta çalışmanın nasıl bir deneyim olduğundan ve Vaillant’ın kurumsal değerlerinden bahsetti. Kariyer yolculuğunu anlatırken karşılaştığı zorlukları da anlatan Kayaoğlu bu zorlukların nasıl üstesinden geldiğini ve çıkardığı beş dersi öğrencilerle paylaştı. Kariyer yolculuğunda herkesin hedeflerinin peşinden gitmesi gerektiğinin altını çizen Erol Kayaoğlu “Hayalleriniz ve hedefleriniz olmalı; onlar için savaşmalı, pes etmemeli ve vazgeçmemelisiniz” dedi. 

GÜVEN TELKİN ETMEK İŞ HAYATINDA ÖNEMLİ

Kayaoğlu, gençlere kariyer yolculuklarında başkalarına odaklanmamaları, her zaman kendilerini aşmaya özen göstermeleri gerektiğini vurguladı. Güven telkin etmenin iş hayatındaki öneminden de bahseden Kayaoğlu “Yöneticilerin en başlıca görevi güven telkin etmek. Güven telkin edemiyorsanız çevrenizdekilere başarı veremezsiniz” diye konuştu.  “Doğru insan doğru iş” ilişkisinin önemine de değinen Erol Kayaoğlu “İşinizi iyi yapmak bir sonraki pozisyona geçebilmek için şart ama asla yeterli değildir. İşinizi iyi yapmanın ötesine geçmelisiniz. Geleceğe hazır olamazsınız ama hazırlıklı olmalısınız” dedi. Kayaoğlu sözlerini; “Müşterisini, tüketicisini ve rakibini iyi analiz eden her zaman başarılı olur. Bir şeyi anlamak, birini tanımak için başkasının fikriyle değil her zaman kendi fikriniz ile ilerleyin. Her fikri kendi karar aşamanıza dahil etmeye çalışın.” cümleleriyle tamamladı.
 

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2020, 14:25
YORUM EKLE

Aldağ

İmmergas

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını