INTERRA, KLİMA MARKALARINI AKILLI BİNALARA ENTEGRE EDİYOR

Interra geliştirdiği "KNX / Klima Ağ Geçitleri Ar-Ge Projesi"ne dört yeni markayı dahil ettiğini duyurdu. 

INTERRA, KLİMA MARKALARINI AKILLI BİNALARA ENTEGRE EDİYOR
Endüstrideara

Interra, İstanbul’daki Ar-Ge merkezinde TÜBİTAK iş birliği ve yüzde 100 Türk mühendisliği ile geliştirilen "KNX / Klima Ağ Geçitleri Ar-Ge Projesi"ne dört yeni markayı daha dahil ettiğini duyurdu. 

"KLİMA MARKALARINI KNX'E ENTEGRE HALE GETİRECEĞİZ"

Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Interra Teknoloji AŞ’nin CEO’su Medeni Kahraman, Ar-Ge projelerinin kısa bir süre içerisinde tamamlanacağını ifade ederek sözlerine şöyle devam etti:

“Interra’nın TÜBİTAK iş birliği ile Mitsubishi ve Daikin gibi markalarla başlayan ve Türkiye’de bir ilk olan KNX Klima Ağ Geçitleri atılımını hız kesmeden Samsung, LG ve Arçelik gibi markalarla devam ettirdik. Klima ağ geçitlerimiz çok kısa bir süre içerisinde gerek teknolojik özellikleri gerekse fiyat performansı ile dünya çapında çok büyük ilgi çekmeyi başardı. Bu ilgi sayesinde Interra’yı dünya klasmanında bir KNX klima ağ geçidi üretici markası olarak konumlandırmayı başardık. Yakaladığımız bu başarının verdiği heyecan ile küresel ve yerel pazardan aldığımız geri bildirimler sonucu talepleri karşılamak üzere bünyemize 4 adet daha markayı katarak klima ağ geçidi sayımızı 15’e çıkartmaktan gurur duyuyoruz. Şu an Viessmann, Gree, Vaillant ve DemirDöküm markalı klimalara özel AR-GE projelerimizin son testleri gerçekleştirilmektedir ve çok yakında seri üretime başlanacaktır. Ayrıca, Midea ve Toshiba markaları için de çalışmalarımızın başladığını belirtmek isterim. Klima ağ geçidi projelerimiz farklı markalarla devam edecek ve Interra’yı dünya çapında her klima markasını KNX’e entegre edebilen bir marka haline getireceğiz."

"TEK MARKA İLE TAM ÇÖZÜM YARATMAYA ODAKLANDIK"

Kahraman, KNX klima ağ geçidi projelerinin test ve teknik detaylarının markalarla iş birlikleri içerisinde gerçekleştirilmesi sayesinde çoğu klima markasının uluslararası pazarlarda da Interra ürünlerinin onaylı satışını yaptığını bildirdi.

Interra’nın KNX akıllı bina sistemlerinde tek marka ile tam çözüm yaratmaya odaklandığını belirten Medeni Kahraman, ürün gamını arttırmaya yönelik Ar-Ge çalışmalarının da aralıksız devam edeceğini sözlerine ekledi.
 

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2021, 11:14
YORUM EKLE

Legend Art

Vefa

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını