banner1322
x

İNTEK Kalıp ve İskele Sistemleri Bursa'daki dev fabrika projesinde

Türkiye’nin en büyük yatırımlarından birini gerçekleştiren ECOPLAST firması, Mustafakemalpaşa Organize Sanayi Bölgesindeki fabrika inşaatında İntek Kalıp ve İskele Sistemleri çözüm ortağı olarak hizmet veriyor.

İNTEK Kalıp ve İskele Sistemleri Bursa'daki dev fabrika projesinde
Endüstrideara

Tamamlandığında 250 milyon dolarlık bir hacme sahip olacak olan ve Mustafakemalpaşa'nın olduğu kadar ülke genelinde de dev bir yatırım olarak göze çarpan projede inşaat çalışmalarına hızla devam ediliyor.

Dondurulmuş gıda, çocuk bezi ambalajı, bakliyat, ıslak mendil, stretch hood, shrink filmi, poşet, taşıma çantaları, palet örtüleri ve endüstriyel torba gibi ürünlerin üretimini baskılı ve baskısız olarak gerçekleştiren firmanın yatırımı tamamlandığında 1100 kişiye istihdam sağlayacaktır. Aynı zamanda 150 milyon dolarlık ihracatıyla Türkiye'nin dış ticaretinde de önemli bir yere sahip olacaktır.

DLN Kalıp ve İnşaat tarafından yapımı devam eden Ecoplast Plastik ve Ambalaj malzemeleri tesisi 450 bin metrekare taban oturum alanı ve toplamda 380 bin metrekareye varan inşaat alanı ile Türkiye'deki en büyük yatırımlardan biri olarak dikkat çekmektedir. İnşaatına Ekim 2019’da başlanılan projenin 2020 yılının sonlarına doğru bitirilerek üretime başlanması hedeflenmektedir. 

Projede farklı yükseklikte kolon ve perdelerden oluşan yapılar bulunmaktadır. Farklı zamanlarda başlayacak bu yapıların kalıp ihtiyaçları belirlenirken, şantiye yönetimi ile İntek'in projeden sorumlu mühendis ve süpervizörleri, çok başarılı bir ekip çalışması gerçekleştirmişler ve her aşamada eldeki kalıp stoklarının en küçük parçasına kadar değerlendirerek optimum çözümler oluşturmuşlardır. 

Bu önemli projenin perde ve kolon ihtiyacı İNTEVA sistemi ile çözülmüştür.

Projede bulunan 13,80 m ve 9,20 m yüksekliğinde, 80x80 cm ölçüsündeki tek ve çift taraf guseli kolonlar ile 9,20 m ve 7,80 m yüksekliğindeki perdeler İNTEVA sisteminin yüksek basınç dayanımı özelliğiyle emniyetli bir şekilde tek seferde dökülmüştür. Kullanılan dev payandalar yüksek kolon kalıpların şakülde kalmasını sağlamıştır. Ayrıca kolonlarda bulunan tek ve çift taraflı guseler için İNTEVA sistemiyle uyumlu özel guse kalıpları üretilmiştir. Özel guse kalıpları sayesinde betonarme prekast kirişleri montaj edilirken ihtiyaç duyulan hassas imalatlar gerçekleştirilmiş olacaktır. 

Projenin Adı            : Ecoplast Plastik ve Ambalaj Malzemeleri Fabrikası İnşaatı 
Ana Yüklenici          : DLN Kalıp ve İnşaat   
Projenin Yeri:          : Bursa / Mustafakemalpaşa
Kullanılan Sistem:   : İnteva 

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2020, 11:27
YORUM EKLE

Aldağ

TK Elevator

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını