İNŞAAT,YAPI MALZEMELERİNDE SON GELİŞMELER OCAK SAYISINDA

ST İnşaat, Yapı ve Malzeme dergisi yeni sayısı Ocak'ta sağlık yapılarını mercek altına aldı. Dergide dosya konusu olan peyzaj ve havuz sektöründeki son teknolojileri sektörün önde gelen isimleri ile konuşurken yalıtımdan, iskele kalıp sistemlerine tüm yapı malzemelerindeki son gelişmeleri mercek altına aldı.

İNŞAAT,YAPI MALZEMELERİNDE SON GELİŞMELER OCAK SAYISINDA
Endüstri 40 Zirvesi

ST İnşaat, Yapı ve Malzeme dergisi Ocak sayısı okuyucusu ile buluşmaya hazır. Her ay olduğu gibi bu ay da alt yapı projelerinden konut projelerine kadar farklı tipolojideki yapılardan sizleri haberdar ettik.
Ekonomik etkisinin yanı sıra birtakım alışkanlıkları değiştiren ve beraberinde yeni ihtiyaç doğuran Covid-19 toplumsal değişime de sebep olacağı gözüküyor.

YEŞİL ALAN BİR LÜKS DEĞİL İHTİYAÇ!

Bu değişimlerden biri de mimari ve inşaat sektörüyle ilişkili olan peyzaja daha doğrusu yeşil alana artık daha çok önem verilmesi. Uzun yıllardır artan yeşile duyulan özlem bu süreçte daha da pekişti. Öyle ki yeni konut alacak tüketiciler kriterlerinin başına evin peyzaj, balkon gibi alanlara sahip olmasını da ekledi. Bu gelişme yatırımcıları projelerinde bu yönde bir revize yapmalarını zorunlu kıldı. Öten yandan insanlar balkon, teras gibi en küçük alanlarında dahi bitkiler yetiştirmeye başladı. Bu durum peyzaj sektörünü mutlaka etkileyecek, hatta doğan ihtiyaçları karşılamak için yenilikler yapmayı gerekli kılacaktır. Yeni sayımızda peyzaj sektöründeki bu gelişmelere ve örnek projelere yer verdik. Dileğimiz pandemi vesilesiyle yeşil alanının bir lüks olmaktan çıkıp temel ihtiyaç olarak görülerek ülkemizde sayısının artması… 

SAĞLIK YAPILARINDA YENİ TRENDLER...

Sağlık projeleri son yıllarda ülkemizde en çok yapılan yatırımlar arasında. Daha önce kapağımıza taşıdığımız şehir hastaneleri yerine bu sefer Başiskele Tıp Merkezini taşıdık. Tasarım odağında sürdürülebilirlik olan projeyi Geyran Mimarlık’tan Yüksek Mimar Kenan Geyran ile konuştuk. 

Bu sayımızda sizleri yine birçok yenilikten ve gelişmeden haberdar ettik. 2020 yılını geride bıraktık, sanırım hepimizin unutamayacağı bir yıl. Farklı sektör uzmanlarından eski yıla yönelik görüşlerini öğrenirken yeni yıla yönelik hedeflerini de sorduk. 2021 yılının reçetesi ihracat ve yeni doğan ihtiyaçlara cevap vermek üzere inovatif ürünler diyebiliriz. Bu inovatif ürünler özellikle yalıtım ve iklimlendirme sektöründe öne çıkıyor. Hepsi ve daha fazlası yeni sayımızda…
 

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2021, 08:23
YORUM EKLE

Legend Art

ECA

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını