İNŞAAT MALZEMELERİ SANAYİSİ İKİ ÖNEMLİ SORUN YAŞIYOR…

İMSAD'ın düzenlediği Gündem Toplantısında konuşan Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Tayfun Küçükoğlu, sektörün beklenenden iyi bir dönem geçirmesine karşı tedarik ve teslim alanında ortak bir sorun yaşadığını kaydetti.

İNŞAAT MALZEMELERİ SANAYİSİ İKİ ÖNEMLİ SORUN YAŞIYOR…
EndüstrideAra - Haber Detay

Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (Türkiye İMSAD) Gündem Buluşmaları’nı bugün gerçekleştirdi. Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Tayfun Küçükoğlu’nun, moderatörlüğünü Türkiye İMSAD Başkan Vekili Ferdi Erdoğan’ın, Dinçer Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Dinçer’in katılımıyla gerçekleşen toplantı online olarak gerçekleştirildi.  Toplantının başlığı ise “Pandeminin Domino Etkisi: Evrim Geçiren Tedarik Zinciri’ idi.

"COVİD-19 İLE TEDARİK ZİNCİRİ EVRİM GEÇİRİYOR"

Bu yılın üçüncü çeyreğinde inşaat yapı malzemeleri üretiminde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 14,2 oranında hızlı bir büyüme yaşandığını belirten Küçükoğlu, ihracatın 5,5 milyar doları aştığına vurgu yaptı. Beklenenden iyi bir dönem geçirdiklerini kaydeden Küçükoğlu, ancak inşaat malzemeleri sanayisinde ‘tedarik’ ve ‘teslim’ alanında ortak bir sorun yaşandığını kaydetti. Covid-19 nedeniyle, tüm sanayicileriyle beraber tedarik ve teslimde anlamını tam çözemedikleri bir sorun yaşadıklarını kaydeden Küçükoğlu, pandeminin etkisiyle tedarik zincirinin evrim geçirdiğini söyledi. 
 

YORUM EKLE

Aldağ

Peri

Dergiler