banner1339
x

İLK DOKUZ AYDA SEKTÖRÜN ÜZERİNDE BÜYÜDÜ

Yılın dokuz ayında sektörün üzerinde bir büyüme yakaladıklarını belirten DemirDöküm CEO'su Alper Avdel, geleneksel iş kolları olan kombi, panel radyatör ve su ısıtıcılarında yeni nesil ürünleri ile liderliklerini koruyup pazar paylarını artırdıklarını, yeni iş kollarında da önemli bir büyüme kaydettiklerini söyledi.

İLK DOKUZ AYDA SEKTÖRÜN ÜZERİNDE BÜYÜDÜ
Enerji Zirvesi

Türkiye'nin yanı sıra 8 ülkede pazar lideri konumunda olan DemirDöküm, ısıtma ana sezonu öncesinde Türkiye genelindeki yetkili satıcılarıyla bir araya geldi. Koronavirüs pandemisi nedeniyle dijital ortamda düzenlenen toplantıda DemirDöküm CEO'su Alper Avdel, DemirDöküm CFO’su Hasan Eren, DemirDöküm Satış Direktörü Ufuk Atan ve DemirDöküm Pazarlama Direktörü Bilge Kıran konuşmacı olarak yer aldı. 

“PANDEMİ SÜRECİNDE İŞ ORTAKLARIMIZ VE MÜŞTERİLERİMİZİN YANINDA OLDUK”

Organizasyonun açılış konuşmasını gerçekleştiren DemirDöküm CEO'su Alper Avdel, DemirDöküm’ün pandemi sürecini en iyi şekilde yöneten şirketler arasında yer aldığını belirtti. İklimlendirme sektörünün pandemi nedeniyle iş büyüklüğü yüzde 60’a kadar düşen sektörlerden olumlu ayrıştığını söyleyen Avdel; “Ülkemizde koronavirüs vakasının görüldüğü ilk gün itibarıyla çalışanlarımız, iş ortaklarımız ve müşterilerimiz için hızlıca aldığımız önlemleri tek tek hayata geçirdik. Ofis çalışanlarımız 16 Mart’tan itibaren evden çalışmaya başladı. Bozüyük’te yer alan üretim tesislerimizde hayata geçirdiğimiz güvenli üretim uygulamaları ve düzenlemeleriyle Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından verilen COVID-19 Güvenli Üretim Belgesi’ni almaya hak kazandık. Servislerimiz üst düzey hijyen ve sağlık önlemleriyle kesintisiz hizmete devam etti. Satış ve pazarlama alanında geliştirdiğimiz özel uygulamalar ve destek önlemleriyle her daim iş ortaklarımızın, müşterilerimizin yanında olduk. İşlerimiz, Haziran ayı itibarıyla giriş yaptığımız normalleşme sürecinde önemli ölçüde arttı. 9 aylık dönemi başarıyla yönettik. Açık ara liderliğe devam ediyoruz. Şimdi sezonu etkili bir şekilde yönetip, 2020 yılını başarıyla tamamlayacağız" dedi.

DemirDöküm'ün sosyal izolasyon ve normalleşme sürecinde yürüttüğü projeler, iş ortaklarına sağladığı finansal teşvik ve müşterileri için düzenlediği satın alma kolaylığı ile yılın 9 ayında sektörün üzerinde bir büyüme yakaladığını belirten Avdel şöyle konuştu; "Geleneksel iş kolumuz olan kombi, panel radyatör ve su ısıtıcılarında yeni nesil ürünlerimiz ile liderliğimizi koruyup pazar payımızı artırdık. Yeni iş kollarında da önemli bir büyüme kaydettik. Klima ve kaskad satışımız iki kat, ısı pompası satışlarımız 1,5 kat arttı. Daha da önemlisi müşterilerimizin memnuniyetini artırmaya devam ediyoruz Aynı şekilde iş ortaklarımızdaki memnuniyet oranımız da arttı. Hedefimiz, yılsonunda liderliğimizi açık ara sürdürmek. DemirDöküm olarak sektörde öncü işlere imza atmaya, ürün gamımızı son yıllarda olduğu gibi genişletmeye devam edeceğiz. Yeniliklerimizi üretimde, finansta, satışta, pazarlamada ve diğer tüm iş kollarımızda devam ettireceğiz.”

“REKABETÇİ ÜRÜN GAMIMIZA YENİLERİ GELİYOR”

Liderler Buluşması’nda küresel çaptaki belirsizliğe rağmen endişeye kapılmadan, yıl başında belirlenen hedeflere devam ettiklerini belirten DemirDöküm Satış Direktörü Ufuk Atan, "Sektörümüzün ürettiği ürünler zaruri bir ihtiyaç. İnsanların temel ihtiyaçlarını hem ürün hem satış sonrası hizmetlerde kesintisiz sürdürmemiz gereken bir dönemi yaşadık ve dijitalleşmenin de itici gücü ile çalışmalarımızı yüksek motivasyonla devam ettirdik. Bu süreçte sağlanan konut kredi desteği, ertelenen taleplerin gündeme gelmesi, sektördeki tüm paydaşların motivasyonunu artırdı. Bu süreçte etkin finansal uygulamaları hayata geçirdik. 2-3 ay ertelemeli, kredi ve taksitli satışları sektörümüzde olmayan oranlarla devreye aldık. Benimsediğimiz bu yaklaşım ile liderliğimizi sürdürdük, sektörde öncü işlere imza attık. DemirDöküm, önümüzdeki döndemde de her kategoride sektördeki iddiasını artıracak. Pazardaki rekabetçi ürün gamımıza kombiden klimaya, kontrol cihazından boylere yenilerini eklemeyi sürdüreceğiz” dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2020, 11:49
YORUM EKLE

Aldağ

ECA

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını