banner1322
x

İKLİM KRİZİNE KARŞI ÇÖZÜM TASARRUFLU ARMATÜR

Artema, dünya çapında iklim krizinin, Türkiye'de de kuraklığın gündemde olduğu bir dönemde su tasarrufu sağlayan armatürlerin tercih edilmesini öneriyor.

İKLİM KRİZİNE KARŞI ÇÖZÜM TASARRUFLU ARMATÜR
Endüstrideara

Artema, ileri teknolojiyle tasarlanan armatürleriyle su tasarrufunun banyo ve mutfaklardan başlatılabileceğinin altını çiziyor. Artema, dünya çapında iklim krizinin, Türkiye'de de kuraklığın gündemde olduğu bir dönemde her damlanın kıymetini bilen armatürlerin tercih edilmesini öneriyor. Herkesi tasarruflu armatür kullanarak kaynakları korumaya davet eden Artema, banyo ve mutfaklarda su tasarrufu yapmayı sağlayan farklı teknolojilerle donatılmış armatürler bulunduğuna işaret ederek, hem geleceğe hem de aile bütçesine katkıda bulunmaya çağırıyor.

TASARRUFLU ARMATÜR SEÇMEK İÇİN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

"Avrupa Birleşik Su Etiketi" sertifikasına sahip armatürler, A sınıfı su tüketimiyle konfordan ödün vermeden doğaya saygılı bir çözüm sunuyor. Özel perlatörleri sayesinde dakikada 5 litre su akışıyla 4 kişilik bir ailenin su tüketimini yüzde 30 azaltıyor. Suyun akışını kontrol altına alan ve sıcaklığını sabitleyen termostatik banyo ve duş bataryaları, yalnız suyu değil, enerjiyi de tasarruflu kullandırarak aile bütçesine katkıda bulunuyor. Termostatik bataryaların tasarruf butonu sayesinde su kademeli olarak açılarak yüzde 50'ye varan su tasarrufu elde ediliyor.
Tasarruflu kartuşu bulunan eviye bataryaların sayesinde mutfakta enerji tasarrufunun yapılabildiği gibi armatürün orta konumda açıldığında kombinin gereksiz yere çalışarak enerji harcamasına engel olunabilineceğine de vurgu yapıyor. (AA)
 

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2021, 16:27
YORUM EKLE

Aldağ

ECA

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını